آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85773
تاریخ انتشار : 29 مهر 1394 12:25
تعداد بازدید : 1104

سرشماری نفوس و مسکن با خوداظهاری اینترنتی

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری تهران از آغاز سرشماری آزمایشی اینترنتی نفوس و مسکن به صورت پایلوت در منطقه سه شهر تهران از روز 21 مهرماه تا چهارم آذر خبر داد و گفت: این سرشماری به صورت پایلوت در پنج شهرستان دیگر کشور نیز تا پیش از سال 95(سرشماری کشوری) برگزار می شود.

ایرنا- اکبر بدیعی افزود: در این سرشماری ساکنین منطقه سه پایتخت براساس دستورالعمل مرکز آمار ایران در مدت مشخص شده به تارنمای اینترنتی www.sarshomari94.ir مراجعه و اطلاعات خانوار خود را وارد و پس از تکمیل اطلاعات خود، کد آماری دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: همچنین آمارگیران برای ارزیابی میزان مشارکت ساکنین منطقه سه شهر تهران و نیز تکمیل فرآیند سرشماری به صورت حضوری به منازل هزار و 200 خانوار این محدوه مراجعه می کنند.
مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری تهران به تشریح نحوه مراجعه حضوری آمارگیران پرداخت و گفت: این افراد پس از مراجعه به منازل ساکنان منطقه سه تهران از آنان کد آماری دریافت شده را طلب می کنند و در صورت شرکت نکردن آن خانواده در سرشماری اینترنتی، این فرآیند به صورت حضوری توسط آمارگیر مجهز به تلبت انجام می شود. منطقه سه شهر تهران از شمال به بزرگراه های صدر، مدرس و چمران از غرب به بزرگراه چمران از شرق به خیابان پاسداران و شریعتی و نیز از جنوب به بزرگراه های همت و رسالت محدود می شود.
بنا به اظهار بدیعی براساس ارزیابی ها، ساکنان این منطقه در سرشماری های گذشته کمترین میزان مشارکت و همکاری را با آمارگیران داشته اند و همین امر عامل اصلی انتخاب این منطقه به عنوان محدوه پایلوت در شهر تهران است. وی نیاز نداشتن به حضور شهروندان در منازل خود برای شرکت در سرشماری را یکی از مزیت های مهم این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: افراد براساس این طرح می توانند در هر زمان تنها با مراجعه به پایگاه اینترنتی ذکرشده نسبت به تکمیل اطلاعات خانواری خود اقدام کنند. بدیعی در ارتباط با میزان خطای داده های اعلام شده در این طرح نیز گفت: چک لیست ها و فیلترهایی براساس دستورالعمل های مختلف تهیه شده که اجازه نمی دهد اطلاعات خانوارها با وضعیت واقعی آنان مغایرت کلی داشته باشد. مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری تهران افزود: این سرشماری پایلوت اینترنتی در واقع آسیب شناسی و آزمونی برای ارزیابی برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور به صورت اینترنتی در سال 95 است.
وی ابراز امیداواری کرد در صورت همراهی مردم با این طرح، آسیب شناسی لازم انجام شده و در آینده نتایج خوبی بدست آید.
براساس قانون، سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور هر پنج سال یکبار برگزار می شود. آخرین سرشمار عمومی نفوس و مسکن کشور سال 90 برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :