آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85897
تاریخ انتشار : 3 آبان 1394 12:9
تعداد بازدید : 767

درخواست نصر کشور از معاون علم و فناوری رییس جمهور:

شرکت های تجارت الکترونیکی دانش بنیان شناخته شوند

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای و مسوول کمیسیون تجارت الکترونیکی در جلسه‎ای با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، مشکلات حوزه تجارت الکترونیکی را مطرح کردند.

نصر تهران- در جلسه‏ای که با حضور ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، پویا محمودیان، مسوول کمیسیون تجارت الکترونیکی،  تعدادی از اعضای این کمیسیون و همچنین جمعی از مدیران معاونت علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، مسایل و مشکلات پیش روی کسب و کار تجارت الکترونیکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ضرورت دانش‎بنیان شدن شرکت‎های حوزه تجارت الکترونیکی
ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای با اعلام اینکه پیگیری و حل مشکلات تجارت الکترونیکی، یکی از مطالبات سازمان است، گفت: در این جلسه موضوع دانش‎بنیان شدن شرکت‎های فعال در حوزه تجارت الکترونیکی و ضرورت آن را مطرح کردیم تا این فعالان جوان بتوانند براساس قانون و چارچوب‎های مشخص از تسهیلاتی که به شرکت‎های دانش‎بنیان تعلق می‎گیرد، بهره‎مند شوند.
سعادت با اظهار امیدواری از رسیدگی معاونت علم  و فناوری در خصوص این موضوع ادامه داد: خوشبختانه با دید بسیار مثبت و مشتاقی که معاون علمی و فناوری رییس جمهور نسبت به جوانان نخبه و حمایت از آنان دارند، قول‏های مساعدی برای پیگیری این موضوع در معاونت علمی و فناوری رییس جمهور داده شده است و سازمان همچنان موضوع دانش‎بنیان شدن شرکت‎های تجارت الکترونیکی را پیگیری خواهد کرد. سعادت در مورد دومین  مورد پیگیری سازمان در حوزه تجارت الکترونیکی گفت: موضوع دیگری که در جلسه با معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مدیران این مرکز مطرح کردیم این بود که سازمان امور مالیاتی باید میان فروش معمولی اجناس در فروشگاه‎ها و فروش آنلاین تفاوت قایل شود و ضرورت دارد اجرای قوانین مالیاتی در حوزه تجارت الکترونیکی با توجه به ماهیت فروش دراین فضا اصلاح شود. رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور در این رابطه ادامه داد: از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور درخواست کردیم که با توجه به قوانین موجود به حل این مشکلات کمک کند. 
 انعکاس مشکلات حوزه تجارت الکترونیکی 
پویا محمودیان، مسوول کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران در مورد برگزاری جلسات هم اندیشی با مدیران معاونت علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در این جلسات کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان، سند بررسی مشکلات حوزه تجارت الکترونیکی را ارایه کرد.  محمودیان در این رابطه ادامه داد: کمیسیون تجارت الکترونیکی با برگزاری جلسات متعدد و با حضور فعالان حوزه تجارت الکترونیکی مشکلات پیش روی  این کسب و کار را شناسایی و مورد بررسی قرار داده و مسایل و چالش‏های فعالیت در این فضا  رادر قالب سندی آماده کرده است. محمودیان در خصوص تدوین این سند در سایه قانون تجارت الکترونیکی گفت: سند بررسی مشکلات حوزه تجارت الکترونیکی شامل طرح و بررسی اهم معضلات و چالش‎هایی است که فعالان این حوزه برای ادامه فعالیت و یا توسعه کسب و کارشان با آن روبه رو هستند. او  در تشریح مشکلات کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیکی در مورد موضوع فقدان به روزآوری قوانین تجارت الکترونیکی در کشور گفت: قانون تجارت الکترونیکی درکشور مصوب سال 1382 مجلس شورای اسلامی است و از آن زمان تاکنون با وجود تغییر و تحولات بسیار در فضای تجارت الکترونیکی این قوانین به روزآوری نشده‎اند. مسوول کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران ضمن تاکید بر اینکه سند بررسی مشکلات تجارت الکترونیکی، نیازمند بررسی و پیگیری نهادهای مختلف حاکمیتی افزود: سند جامع بررسی مشکلات حوزه تجارت الکترونیکی که قطعا می‎تواند بازوی مشورتی برای به روزآوری قانون تجارت الکترونیکی در کشور باشد، درحال حاضر نیازمند بررسی و پیگیری از سوی نهادهای مختلف همچون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، سازمان فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی  است تا بتوان در این حوزه مطابق با تغییرات، شرایط و نیازمندی‏های تجارت الکترونیکی، این قوانین را بهبود بخشید. محمودیان، کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران را بازوی مشورتی این حوزه خواند و تاکید کرد: این کمیسیون با هدف فرهنگ‏سازی درحوزه تجارت الکترونیکی از بدو تشکیلش  تلاش کرده خود را به عنوان نماینده بخش‏خصوصی به نهادهای حاکمیتی معرفی کند و با حضور مدیران و کارشناسان خبره حوزه تجارت الکترونیکی در سازمان نظام صنفی رایانه‎ای می‏کوشد فعالیت‎های تخصصی خود را برای بهبود، تسهیل و توسعه فعالیت در حوزه تجارت الکترونیکی پیگیری کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :