آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85902
تاریخ انتشار : 3 آبان 1394 12:21
تعداد بازدید : 592

وزیر ارتباطات: اختلالات موبایل در آینده نزدیک رفع می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در چند روز اخیر شبکه های تلفن همراه کشور به شدت دارای اختلال بوده اند، گفت: این موضوع به دلیل بازسازی این شبکه ها ایجاد شده و به زودی حل می شود.

ایرنا- محمود واعظی چهارشنبه پیش در جمع خبرنگاران با بیان اختلالات پیش آمده در مکالمه مشترکان تلفن همراه، افزود: طی چند روز اخیر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل به دلیل بازسازی شبکه خود دارای اختلالی شده اند که قول داده اند طی دو سه روز آینده این مشکل حل شود.
وی با بیان آنکه از سال گذشته تاکنون وضعیت ارتباطات موبایل روبه بهبود است، اظهار داشت: سال گذشته این ارتباطات به هیچ عنوان قابل تحمل نبود و حتی من تصمیم گرفته بودم خط خود را که بیش از 20 سال آن را دارم عوض کنم اما هم اکنون مشکلات حل شده و اختلالاتی که در چند روز اخیر به وجود آمده مقطعی است و به زودی حل می شود.
 مذاکره با موتورهای جستجوی مهم
واعظی با تاکید بر آنکه اطلاعات کاربران ایران باید در داخل کشور مبادله شود، افزود: اینکه برای استفاده از اینترنت تمام اطلاعات باید به سرورهای خارجی رفته و مجددا به ایران بازگردد، باعث می شود سرعت دسترسی کاربر کاهش پیدا کند به همین دلیل وزارت ارتباطات سیاست هایی دارد که بر مبنای آن علاوه بر ایجاد محتوای داخل، سرورهای خارجی را نیز در ایران داشته باشد تا بتواند مشکل سرعت اینترنت 
را حل کند. وزیر ارتباطات با بیان اینکه بناست که بعد از رفع تحریم ها مذاکراتی را با موتورهای جستجوی خارجی مهم داشته باشیم تا سرورهای این شبکه ها برای کاربران ایرانی در داخل کشور میزبانی شود، تصریح کرد: از طرفی در حال مذاکره برای ورود دومین کپی سرور اینترنت هستیم که چنانچه این دو موضوع اتفاق بیفتد سرعت تبادل اطلاعات افزایش می یابد.
 برگزاری جلسه مشترک با وزیر بهداشت
وزیر ارتباطات درباره طرح سلامت الکترونیک نیز گفت: یکی از مهمترین طرح های مدنظر این وزارتخانه که با همکاری وزارت بهداشت در حال پیگیری است، موضوع سلامت الکترونیک است و یکشنبه هفته آینده نیز جلسه مشترکی با هاشمی وزیر بهداشت خواهیم داشت تا طرح سلامت الکترونیک را به یک نقطه عملیاتی برسانیم.
گفتنی است پیش از این نیز اعلام شده بود که سازمان تامین اجتماعی درنظر دارد در قالب یک طرح آزمایشی دفترچه های بیمه افراد در استان یزد را روی سیم کارت های اپراتور سوم ارایه کند تا با این کار به نوعی پرونده سلامت الکترونیکی آغاز شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :