آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85989
تاریخ انتشار : 4 آبان 1394 13:24
تعداد بازدید : 757

اختراعی برای جلوگیری از شکستن نمایشگر آیفون

با وجود تلاش های فراوان برای جلوگیری از آسیب دیدن آیفون در زمان برخورد به زمین، کاربران این گوشی از شکسته شدن شیشه آن در صورت سقوط ناگهانی خبر می دهند. اما به نظر می رسد سرانجام راه حلی برای این مشکل پیدا شده است.

خبرگزاری فارس- اپل سازنده آیفون سیستمی را ابداع کرده که به طور خودکار موجب خروج چند زبانه محافظتی از کنار نمایشگر اپل در زمان سقوط این گوشی می شود. با این کار میان نمایشگر و زمین فاصله ایجاد شده و از آسیب دیدن به شیشه آن جلوگیری می شود.انتظار می رود این اختراع مانع از آسیب دیدن جدی آیفون در زمان سقوط آن روی سطوح سخت و ناهموار شود. اپل به همین منظور چهار حفره کوچک در چهار طرف گوشی های آیفون ایجاد می کند و زمانی که گوشی به طور ناگهانی سقوط کند زبانه های کوچکی از این حفره ها خارج شده و جلوی برخورد نمایشگر به زمین را می گیرند.
زبانه های یاد شده بر مبنای نحوه نزدیک شدن گوشی به زمین خم می شوند و تلاش می کنند صدمات ناشی از سقوط را به حداقل برسانند. هنوز مشخص نیست برای ساخت این زبانه ها از چه موادی استفاده خواهد شد. البته اپل می گوید این مواد منعطف و مستحکم هستند و ممکن است از انواع خاصی از پلاستیک، پلیمرها و ... ساخته شوند.
هر یک از این زبانه ها به موتوری وصل است که چرخ دنده ای را به حرکت در می آورند و این چرخ دنده موجب بالا آمدن زبانه و قرار گرفتن آن روی نمایشگر گوشی می شود. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :