آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85994
تاریخ انتشار : 4 آبان 1394 13:30
تعداد بازدید : 577

تلاش هکرهای روس برای کشف نتایج تحقیقات سقوط هواپیمای مالزیایی

یک گروه هکری روس که قبلا بارها نهادهای دولتی در آمریکا و کشورهای عضو ناتو را هدف قرار داده، این بار برای سرقت اطلاعات مربوط به سقوط هواپیمای مالزیایی در مرز روسیه و اوکراین تلاش کرده است.

خبرگزاری فارس- پرواز MH17 خطوط هوایی مالزی که در 17 ژوییه سال 2014 از آمستردام راهی کوآلالامپور بود در شرق اوکراین دچار سانحه شد و سقوط کرد. در جریان این واقعه تمامی 283 مسافر و 15 خدمه آن جان خود را از دست دادند. حالا محققان شرکت امنیتی ترندمایکرو می گویند که هکرهای روس برای دسترسی به اطلاعات گروه تحقیق این سانحه هوایی تلاش کرده اند.
گفته می شود علت سقوط این هواپیما شلیک یک موشک از سوی روسیه بوده است. با بالا گرفتن تبلیغات علیه روسیه به همین علت گروه هکری Pawn Storm انجمن ایمنی کشور هلند را که مسوول انجام تحقیقات در این زمینه است، قبل و بعد از نهایی شدن گزارش آن هدف حمله قرار داده است.هنوز مشخص نیست چه  حجم از اطلاعات بدین شکل به سرقت رفته، اما با توجه به عدم رمزگذاری اطلاعات مربوط به این تحقیق، هکرها قادر به بررسی و مطالعه همه داده های مسروقه بوده اند.
منابع خبری غربی این هکرها را به راه اندازی چند سرور برای اجرای حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات دفاعی و سیاست خارجی مربوط به کشورهای خاورمیانه هم متهم کرده اند. ترندمایکرو علت این اقدامات جدید را حملات نظامی روسیه در سوریه دانسته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :