آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86045
تاریخ انتشار : 5 آبان 1394 11:44
تعداد بازدید : 840

اخطار رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

30 آذرماه آخرین مهلت شرکت های IT برای دریافت مجوز اتحادیه است

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اعلام اینکه از 30 آذرماه شرکت‏هایی که عضو اتحادیه نیستند و اقدام به ارایه کارت گارانتی و خدمات پس از فروش می‎کنند پلمپ خواهند شد، گفت: حتی اگر این شرکت ها از سازمان حمایت از مصرف‎کنندگان مجوز داشته باشند، باید مجوز اتحادیه را نیز بگیرند چراکه در این صورت با آنها برخورد خواهد شد.

فناوران- سید مهدی میرمهدی با تاکید بر اینکه تمام این سخت‎گیری‎ها برای سر و سامان دادن به وضعیت گارانتی و خدمات پس از فروش صنف فناوری اطلاعات است، افزود: بازرس‎های اتحادیه از امروز به شرکت‎ها مراجعه می‎کنند و این موضوع را اطلاع‎رسانی می‎کنند تا شرکت ها بهانه‎ای در رابطه با اطلاع نداشتن از موضوع نداشته باشند.
میرمهدی همچنین گفت: از 30 شرکتی که هفته گذشته توسط کارشناسان اتحادیه ممیزی شده‎اند 3 شرکت حایز شرایط دریافت مجوز گارانتی و خدمات پس از فروش بودند که به سازمان حمایت از مصرف‎کنندگان معرفی خواهند شد.
وی در خصوص اینکه برخی عنوان می کنند اتحادیه می خواهد به فروشگاه‏های کوچک مجوز دهد، گفت: به هیچ وجه این موضوع را قبول ندارم و اتحادیه صد در صد مخالف ارایه مجوز گارانتی به فروشگاه‎هاست چراکه باید شرایط لازم به خصوص متراژ کافی برای ارایه خدمات را داشته باشند.
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: فروشگاه‎های بالای 20 متر فقط می‎توانند مجوز فروش و تعمیر را دریافت کنند و به هیچ وجه به افراد حقیقی مجوز داده نمی‎شود.
وی ادامه داد: متاسفانه اکنون عده ای با ارایه کارت گارانتی‎های هزار تومانی صنف را به جایی کشانده اند که منبع درآمد بسیاری از شرکت های ارایه دهنده گارانتی و خدمات پس از فروش تحت تاثیر آن کاهش یافته 
است.
میرمهدی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد تا کارت گارانتی‎های غیرمعتبر در بازار باقی بماند، گفت: برای ارایه مجوز گارانتی هیچ پولی از شرکتی دریافت نمی شود. فقط می خواهیم شرکتی که کالایی را وارد می کند آن کالا را توسط شرکت های مطرح و مورد تایید گارانتی کند.
وی اضافه کرد: اکنون بسیاری از واردکنندگان از صنوف دیگر هستند که به طور مثال 3 هزار تبلت وارد می‎کنند بدون اینکه هیچ گونه خدمات و گارانتی داشته باشد و این واردکنندگان باید مجبور شوند کالا را گارانتی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :