آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86047
تاریخ انتشار : 5 آبان 1394 11:49
تعداد بازدید : 1067

آماده باش پلیس فتا برای انتخابات

فرمانده نیروی انتظامی گفت: بیش از 90 درصد جرایم در حوزه مجازی کشف می شود.

فارس- حسین اشتری در حاشیه همایش روسای پلیس فتای استان های سراسر کشور به اهداف این همایش پرداخت و گفت: نشست امروز با حضور روسای پلیس فتای استان های سراسر کشور و مدیران فتا تشکیل شد که به حمدلله اثرات مثبتی داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: آخرین سیاست ها و برنامه هایی که نیروی انتظامی در فضای مجازی دارد به مدیران پلیس فتا ابلاغ شد.
اشتری به تاثیر پلیس فتا چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور پرداخت و گفت: پلیس فتا تاثیرات مثبتی داشته و امروزه جایگاه بسیار خوبی را در بین پلیس های سایبری سایر جهان دارد؛ پلیس فتای جمهوری اسلامی ایران رتبه قابل قبولی در جهان داشته و خیلی از کشورها درخواست همکاری و انتقال تجربیات پلیس فتا را در حوزه آموزش دارند که امیدواریم این جایگاه ارتقاء یابد.
عالی ترین مقام انتظامی کشور به سیاست های جدید در فضای مجازی اشاره و بیان داشت: اشرافیت در فضای مجازی در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که از قبل نیز و جود داشته، بر آن تاکید شده چرا که باید پلیس فتا اشرافیت لازم را در این حوزه ها را داشته باشد تا بتواند به موقع به مردم و مسوولان اطلاع دهد و در صورت تهدید مقابل کند.
فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوالی درمورد انتخابات پیش رو گفت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید و از سوی دیگر انتخابات نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.
عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: در دوران انتخابات چون فضای کشور سیاسی می شود و از داخل و خارج از کشور به دنبال به هم زدن فضا هستند پلیس و همچنین پلیس فتا اشرافیت کامل بر فضا داشته و با کسانی که بخواهند انتخابات را از مسیر خارج کنند برخورد خواهد کرد.
سردار اشتری افزود: نیروی انتظامی در کنار سایر مسوولان، برقراری نظم و امنیت انتخابات را به عهده دارد تا انتخابات با شور و اشتیاق و حضور گسترده مردم برگزار شود.
فرمانده نیروی انتظامی در مورد بزرگترین کشفیات پلیس فتا گفت: ما پرونده های مختلفی در سازمان های دولتی، غیر دولتی و همچنین به واسطه مراجعات مردم و  گزارشات از اقشار مردم دریافت کرده ایم که بر حسب وظیفه و حکم قضایی ورود پیدا کرده و نتایج را اعلام 
کرده ایم.
عالی ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: بیش از 90 درصد جرایم در حوزه مجازی کشف می شود که با همکاری دستگاه قضایی اقدامات بعدی صورت می پذیرد که امیدواریم درصد کشف را ارتقا دهیم.
وی در پاسخ به سوالی درمورد ورود پرسنل ناجا به فضای مجازی گفت: نیروی انتظامی در این زمینه دستورالعملی دارد که طبق آن همکاران می دانند که تا چه حدود می توانند ورود پیدا کنند. عالی ترین مقام انتظامی کشور در پاسخ به سوالی درمورد عنوان بزرگترین کشف پلیس فتا در سال 94 گفت: بیان کردن عنوان، هماهنگی قبلی می خواهد و شاید از نظر مرجع قضایی مجاز نباشیم که عنوان مورد را بیان کنیم و اگر مرجع قضایی تشخیص دهد سخنگوی قضا آن را اعلام خواهد کرد.سردار اشتری درمورد فیلترینگ تلگرام و نظارت پلیس بر محتوای نادرست برخی از شبکه های اجتماعی گفت: در شورای عالی فضای مجازی که سیاست های کلی آن بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری مشخص می شود کلیات مشخص شده و موضوعات مطرح می شود و دستگاه قضایی و جمعی که فیلترینگ را به عهده دارند مصادیق مورد نظر را با رعایت همه جوانب در نظر می گیرند. سردار اشتری خاطر نشان کرد: در مورد هر موضوعی که به ما مجوز بدهند ما کار خود را انجام خواهیم داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :