آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86059
تاریخ انتشار : 5 آبان 1394 13:37
تعداد بازدید : 824

برداشت نامحسوس هکرها از حساب های بانکی مردم

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان امنیت بانک ها و مهندسان متخصص و ماهر IT هر روز چندین تهدید به شبکه های بانکی را خنثی می کنند.

ایسنا- احمد جهانسری افزود: در کنار خنثی سازی تهدیدات سایبری به شبکه بانکی، متاسفانه در بعضی موارد مشاهده می شود که هکرهای داخلی و خارجی موفق عمل کرده و می توانند روزانه از حساب قشر عظیمی از مردم، بدون آن که خودشان اطلاعی داشته باشند رقم بسیار اندکی را به صورت مستمر برداشت کنند.
جهانسری از آمادگی اداره کل پدافند غیرعامل استان برای همراهی و همکاری با بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: آموزش، پیش شرط اصلی توسعه مباحث پدافند غیرعامل است.
وی با اشاره به برخی تهدیدات دشمن همچون تهدیدات تروریستی، تهدیدات حوزه سایبری و تهدیدات زیستی اظهار کرد: به عقیده اکثر صاحبنظران حوزه پدافند غیرعامل، تعریف ثابتی از این مهم به دلیل پویایی جامعه و افزایش تنوع تهدیدات در جامعه امروزی وجود ندارد.وی از آموزش، شناخت تهدیدات و نقاط ضعف کشورها به عنوان اصلی ترین مؤلفه های پدافند غیرعامل نام برد و افزود: تمامی سناریوهای دفاعی باید بر مبنای نوع تهدیدات دشمن تدوین شود که ممکن است، شیوه های متعدد دفاع در این برنامه ریزی منعکس شود.وی فضای سایبری را یکی دیگر از حوزه های مهم پدافند غیرعامل دانست و افزود: فضای مجازی در عین حال که برای بعضی از اقشار مردم مفید بوده و می تواند بسیاری از نیازها را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کند، تهدیدی جدی برای برخی از مردم همچون کودکان و نوجوانان است.
وی ادامه داد: آموزش و فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی باید در تمامی دستگاه های اجرایی برای جامعه هدف خود برگزار شود تا خانواده ها متناسب با سن ، نیاز، اعتقادات و .. از این تیغ بران استفاده کنند.
وی گفت: برخی برنامه هایی که توسط کاربران در گوشی های اندرویدی نصب می شود، به صورت اتوماتیک تمامی اطلاعات شخصی کاربران توسط شبکه های جاسوسی در فضای مجازی هک می شود و به راحتی در اختیار دشمن قرار می گیرد.
وی به نحوه استفاده از شبکه مجازی و حتی اقلامی که برای این امر مورد استفاده قرار می گیرد اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه در کشورهای اروپایی، خرید اکثر اقلام مورد نیاز خانواده ها به صورت اینترنتی انجام می شود خانواده ها مثلا در خرید یک تبلت به سایت کمپانی مورد نظر مراجعه می کنند، سپس در قالب یک فرم، سن شخصی را که قرار است از این وسیله استفاده کند را در سایت وارد می کنند که پس از این مرحله، کمپانی مورد نظر اگر وسیله را مناسب سن شخص نداند او را به صفحه دیگری راهنمایی کرده و پیشنهادات دیگری را به وی اراده می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :