آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86074
تاریخ انتشار : 5 آبان 1394 14:5
تعداد بازدید : 908

سرقت اطلاعات چهار میلیون مشتری شرکت اینترنتی انگلیسی

شرکت انگلیسی تاک تاک ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، برای تحقیق در مورد حملات سایبری اخیر به زیرساخت های خود از شرکت دفاعی BAE Systems کمک می گیرد.

 خبرگزاری فارس- این حملات منجر به سرقت اطلاعات شخصی بیش از چهار میلیون نفر مشتری تاک تاک شده است.
این شرکت روز جمعه اعلام کرده بود که هکرها هشدار داده اند که اگر پیشنهاد اخاذی آنها را نپذیرد، باید در انتظار حمله باشد. علت اعتراض این هکرها وضع قوانین جدید در انگلیس در مورد مدیریت و کنترل اطلاعات شخصی افراد است.
هنوز جزییات بیشتری در مورد ماهیت این حمله و میزان دقیق خسارات وارده به کاربران اعلام نشده است. واحد جرایم سایبری پلیس انگلیس در حال تحقیق در این زمینه است. تاک تاک می گوید که تصور نمی کند اطلاعات مسروقه از کاربران منجر به زیان مالی به آنها شود.
این سومین بار در یک سال اخیر است که هکرها موفق به سرقت اطلاعات مشتریان شرکت تاک تاک می شوند و همین امر باعث اعتراض هزاران نفر در شبکه های اجتماعی نسبت به این موضوع شده است. برخورد نامناسب تاک تاک با مشتریان خود نیز این نارضایتی را تشدید کرده، زیرا این شرکت مشترکان خود را تهدید به تحمیل هزینه های چند صد پوندی در صورت لغو قرارداد کرده است.
نهادهای نظارتی انگلیس در حال بررسی موضوع هستند و می گویند ممکن است تاک تاک به علت عدم تامین امنیت و برخورد نامناسب با مشتریان خود به حداکثر 500 هزار پوند جریمه محکوم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :