آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86114
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394 11:4
تعداد بازدید : 926

استفاده از پهپادها مقررات گذاری می شود

پهپادها از این پس، قبل از استفاده در آمریکا باید ثبت شوند. بنابراین به نظر می رسد دوره استفاده آزادانه از فناوری پرنده های بی سرنشین به پایان رسیده است.

به نوشته ان.بی.سی نیوز، بزودی مقررات استفاده از پهپاد از سوی دولت آمریکا ابلاغ می شود که مطابق آن، همه خریداران این ابزارها باید قبل از هر نوع کاربری، آن را در وزارت راه به ثبت برسانند.
دولت آمریکا از مشکلات پیش آمده یا احتمالی مابین پهپادهای ناشناس با هواپیماها در برخی فرودگاه های بزرگ اظهار نگرانی کرده است. انتظار می رود که این مقررات بسرعت اعلام شود.
در ماه ژوییه، برخورد خطرناکی بین یک پهپاد با یک هواپیمای مسافری با بیش از یکصد و پنجاه سرنشین و در حین فرود آن رخ داد. در این اتفاق که در فرودگاه بین المللی جان.اف.کندی نیویورک روی داد، پرنده بدون سرنشین به مرز حداقل فاصله استاندارد دو هواپیما نزدیک شده بود.
در همین ماه، پرنده های بدون سرنشین خصوصی بدلیل ایجاد مشکل بر سر راه هواپیماهای آتش نشانی در کالیفرنیا مقصر شناخته شدند.
مطابق این طرح، دولت با همکاری صنعت هواپیماهای بدون سرنشین، ساختاری برای ثبت پهپادها تهیه خواهد کرد و بدین ترتیب، مقررات گذاری تا کریسمس آغاز 
خواهد شد.
هفته گذشته، اداره هوانوردی فدرال آمریکا در حدود دو میلیون دلار بر علیه یک شرکت سازنده پهپاد در شیکاگو ادعای غرامت کرد که از سال 2012 ده ها پرواز توسط پهپاد را بر فراز شیکاگو و نیویورک ترتیب داده است.
منبع: شماران سیستم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :