آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86115
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394 11:5
تعداد بازدید : 768

جمع آوری آنتن های BTS در تهران غیرعقلانی است

رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: شهرداری و شورای شهر ظاهرا با اقدامی غیرعقلانی به دنبال جمع آوری موبایل در تهران هستند که پیشنهاد می کنم دنبال راه حل مناسب تری باشند.

خبرگزاری تسنیم- رمضانعلی سبحانی فر اقدامات شهرداری و شورای شهر در راستای جمع آوری سایت های اپراتورهای موبایل را غیر عقلانی مطرح کرد و گفت: به نظر می رسد این کار شیوه ای غیر اصولی است زیرا اگر قرار باشد به این شکل برخورد کنند باید تمامی سایت های   را از سطح شهر جمع آوری کنند.
وی عنوان کرد: اگر راه حل مناسبی انتخاب نشود، شهرداری ظاهرا تا جمع کردن موبایل از سطح تهران پیش خواهد رفت زیرا معنای چنین برخوردی غیر از این نیست. رییس کمیته مخابرات مجلس با بیان اینکه شهرداری باید با اپراتورهای موبایل و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دور یک میز بنشیند و مشکلات را حل کند، گفت: یکی از راهکارها برای کاهش تعداد سایت های مخابراتی، استفاده از سایت های مشترک برای تمامی اپراتورهای موبایل است؛ به این شکل در پوشش و آنتن دهی موبایل هم خللی ایجاد نمی شود.
او افزود: وقتی شهرداری با ضرب الاجل سایت ها را جمع آوری می کند حقوق بخشی از مشترکان موبایل ضایع می شود.
سبحانی فر با تأکید بر اینکه هزینه راه اندازی هر سایت مخابراتی برای اپراتورها بسیار سنگین است، اذعان کرد: شهرداری و کمیسیون ماده 100 با جمع آوری سایت ها، علاوه بر تضییع حقوق اپراتورهای موبایل، حقوق مشترکان را نیز نادیده می گیرد که این کار اصلا شایسته این نهاد نیست. وی در پاسخ به این سوال که با ادامه چنین رفتاری، مجلس در بعد قانونی و جلوگیری از تضییع حقوق مشترکان موبایل و اپراتورها ورود نمی کند؟، گفت: مشکل در حال حاضر این است که هر کس راه خودش را می رود اما با این حال اگر خلا قانونی دیده شود، قطعا وارد موضوع می شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :