آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86125
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394 11:23
تعداد بازدید : 958

پیش بینی های ابری مدیرعامل اوراکل برای سال ۲۰۲۵

تحلیلگران و علاقه مندان به فناوری تمایل دارند در مورد آینده بازار گمانه زنی کنند و پیش بینی های خود را در از امروز تا یک دهه آینده ارائه کنند.

ولی به جز پیش بینی های مربوط به سهم بازار و میزان درخواست های ثابت برای در اختیار گرفتن محصولات نوآورانه، بسیاری از مدیران جهانی این نگرانی را دارند که آیا طی یک فصل یا یک سال آینده می توانند در بازار جهانی باقی بمانند یا نه. «مارک هرد» (mark Hurd)مدیرعامل شرکت اوراکل نیز به این موضوع اشاره کرده است.  هرد در سخنرانی خود در کنفرانس OpenWorld اوراکل گفت: فضای اندکی برای اشتباه و خطا وجود دارد. اگر شما خدمات درست ارائه ندهید، شخص دیگری منتظر است تا جای شما را بگیرد. هرد به هزاران نفری که در سالن Moscone سانفرانسیسکو در این کنفرانس جمع شده بودند، برای آنها که فکر می کنند مدیران عامل همیشه آینده طولانی مدت را در سر می پرورانند توضیح داد که او هرگز این نوع تفکر لوکس را دنبال نمی کند. هرد با استناد به گزارش های مختلف مبنی بر کاهش سرمایه گذاری در عرصه IT و سقوط دو رقمی درآمدها گفت: بازارها به دنبال تحقق اهداف خود در کوتاه مدت هستند.
به گفته وی، مدل های عملیاتی کنونی در عرصه IT ناپایدار هستند. این موضوع به آن معنی خواهد بود که این کاهش سود و درآمد همچنان ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، اوراکل باید استراتژی های کوتاه مدت و درازمدت در اختیار داشته باشد. استراتژی های درازمدتی که بر فناوری پایگاه داده اوراکل تاکید دارد و همچنین مبتنی بر سیاست های خدمات ابری ارائه می شود. مدیرعامل اوراکل برای سال ۲۰۲۵ میلادی چند پیش بینی هم انجام داد.هرد پیش بینی کرد که تا 10 سال دیگر، ۸۰ درصد ابزارهای کاربردی مبتنی بر فضای رایانش ابری ارائه می شوند، درحالی که این رقم هم اکنون در حدود ۲۵ درصد محاسبه می شود.
وی همچنین پیش بینی کرد که تا سال 2025 دو شرکت بزرگ نرم افزاری ۸۰ درصد بازار جهانی نرم افزارهای-به عنوان-خدمات را در دست می گیرند. او البته هورد از اعلام نام این دو شرکت خودداری کرد. هرد در سخنرانیا ش پیش بینی های دیگری هم ارایه داد؛ مثلا گفت که 100 درصد آزمایش های مربوط به توسعه نرم افزار در سال 2025 مبتنی بر فضای ابری انجام می شود و خدمات ابری سازمانی به ایمن ترین فضای IT تبدیل خواهد شد.
منبع: همکاران سیستم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :