آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86129
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394 11:27
تعداد بازدید : 885

برای حل مشکل پول خرد انجام می‌شود

تجهیز 15 هزار تاکسی تهرانی به تاکسی متر هوشمند؛ اول سال آینده

مدیرعامل سامانه همیان از نصب دستگاه های جدید تاکسیمتر هوشمند از ابتدای سال 95 خبر داد و گفت: در فاز نخست این دستگاه روی 15 هزار تاکسی خطی نصب می شود.

خبرگزاری فارس-  روز گذشته و در حاشیه نمایشگاه ITE که در بوستان گفت وگو برگزار شد، از تاکسیمتر هوشمند رونمایی شد.
حمیدرضا سعدالله مدیرعامل سامانه همیان بانک شهر درباره رونمایی این دستگاه گفت: بر اساس برنامه ریزی پیش بینی شده بنا داریم از سال آینده دستگاه تاکسیمتر هوشمند را برای تاکسی های شهر تهران نصب کنیم.
وی گفت: پس از نصب این دستگاه در فاز اول در 15 هزار تاکسی خطی در شهر تهران، دیگر مشکل پول خرد مسافران و رانندگان برطرف می شود.
مدیرعامل سامانه همیان بانک شهر با بیان اینکه در سال های گذشته مشکلات بسیاری بین رانندگان و مسافران برای پرداخت پول نقد وجود داشته است، گفت: بر همین اساس مدیریت شهری تلاش کرده است تا این مشکل را به صورت جدی برطرف کند و در همین زمینه بانک شهر اقدامات لازم را برای تهیه دستگاه اشاره شده انجام داده است.وی اضافه کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته با سازمان تاکسیرانی، رانندگان تاکسی هزینه ای را بابت دستگاه تاکسیمتر هوشمند پرداخت نمی کنند و این در حالی است که شرکت تاکسیرانی بابت هر دستگاه تاکسیمتر مبلغ 500 هزار تومان به بانک شهر پرداخت می کند.سعدالله خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک نیز بنا داریم از سایر کارت های بانک های عامل برای پرداخت وجه الکترونیکی در تاکسیمترها استفاده کنیم.مدیرعامل سامانه همیان بانک شهر گفت: تمام نرم افزارها و سخت افزارهای دستگاه جدید در کشور تهیه شده است و روش کار در دستگاه های مدنظر به صورت GPS و GPRS است.
وی خاطر نشان کرد: تمام پول هایی که از طریق مسافران به حساب دستگاه های تاکسیمتر واریز می شود به صورت روزانه تسویه می شود که این می تواند سیاست تشویقی برای ترغیب رانندگان برای استفاده از دستگاه های جدید باشد.
وی همچنین از توسعه دستگاه های تاکسیمتر در سایر شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته به زودی این طرح در استان های البرز و همچنین شهرستان های ورامین و قرچک عملیاتی خواهد شد.
سعدالله اظهار امیدواری کرد: دستگاه های جدید در ابتدای سال 95، روی تاکسی ها نصب شود و مشکل پول خُرد مسافران و رانندگان برای همیشه مرتفع شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :