آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86270
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 11:44
تعداد بازدید : 787

تنها 6 نفر به جلسه فیلترینگ آمدند

دولتی ها آبستراکسیون کردند تلگرام فعلا باز ماند

نمایندگان دولت در جلسه روز چهارشنبه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه حضور نیافتند تا با از حد نصاب انداختن این جلسه، بررسی در مورد فیلترینگ تلگرام به جلسه بعدی موکول شود.

فناوران- دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در این باره گفت: جلسه این کارگروه چهارشنبه برگزار شد اما به دلیل غیبت اعضا و به حدنصاب نرسیدن، تصمیم گیری در مورد مسدودسازی پیام رسان تلگرام به جلسات آینده موکول شد.
عبدالصمد خرم ابادی افزود: این جلسه طبق قرار قبلی برگزار شد و تا آخر وقت ادامه داشت. در این جلسه موضوع نرم افزار تلگرام بررسی شد اما به دلیل غیبت اعضا و به حدنصاب نرسیدن جلسه تصمیم گیری درباره این پیام رسان به جلسات بعدی موکول شد.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شبکه اجتماعی تلگرام متعلق به روسیه است، گفت: در سایت تلگرام به صورت رسمی اعلام شده که این پیام رسان روسی نیست و مؤسس آن برادران دروف، نیکولا و پاول دروف هستند که خودشان روسی اند و همچنین بعضی از توسعه دهندگان و همکاران تلگرام نیز روسی هستند اما تلگرام هیچ ارتباط فیزیکی و حقوقی به روسیه ندارد و مقر آن در برلین آلمان است.
نماینده مجلس در این کمیسیون و عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به حد نصاب نرسید.
محمدعلی اسفنانی افزود: در این جلسه توضیحاتی درباره وضعیت فعلی شبکه های اجتماعی و نگرانی حاکمیت از این موضوع مطرح شد.
وی ادامه داد: اما به دلیل عدم حضور تعدادی از اعضا، جلسه به حد نصاب نرسید و تصمیم گیری خاصی از جمله بررسی شبکه اجتماعی تلگرام انجام نشد.
به گفته اسفنانی در جلسه چهارشنبه فقط 6 نفر از 13 عضو کارگروه شرکت داشتند.
شنیده می شود غایبان اصلی این جلسه نمایندگان دستگاه های مختلف دولتی بوده اند. از جمله غایبان می توان به نمایندگان وزارت ارتباطات و نمایندگان وزارت ارشاد به عنوان مخالفان اصلی فیلتر تلگرام اشاره کرد.
در حالی برخی برای فیلتر تلگرام به دلیل وجود شبکه های غیر اخلاقی و ضد انقلاب در آن تاکید دارند گه گفته می شود 14 میلیون ایرانی از آن استفاده می کنند. از سوی دیگر رییس جمهور وعده داده است در دولت او هیچ شبکه اجتماعی فیلتر نشود و بنابراین قابل پیش بینی است نمایندگان دولت به هر طریقی مانع فیلترینگ تلگرام شوند.
به هر حال تلگرام فعلا باز ماند و باید دید در آینده مشمول چه سرنوشتی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :