آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86378
تاریخ انتشار : 10 آبان 1394 12:38
تعداد بازدید : 606

وام جدید ارزی دولت برای صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی

رییس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی گفت: دولت ۱۰۰میلیون دلار برای حمایت از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به حساب بانک توسعه صادرات واریز کرده است.

مهر- محمدرضا انصاری افزود: دولت به بانک توسعه صادرات، دستور تخصیص این منابع را داده است. این یک گام مهم و تاریخی به شمار می رود و در صورتی که پرداخت آن به صادرکنندگان به سرعت پیش رود، بسیار بزرگ‎تر از ارزش ۱۰۰ میلیون دلاری خود، به صادرات خدمات فنی و مهندسی کمک خواهد کرد.
وی تصریح کرد: مشکلاتی هم بر سر راه دریافت این وام ارزی برای صادرکنندگان وجود دارد، چراکه دولت باید وارد عمل شده و ریسک بازپرداخت را بپذیرد تا شرکت ها بتوانند با چک و سفته خود، وام را دریافت کنند، البته این وام است و شرکت ها باید آن را برگردانند و احتمال زیاد هم بر می گردانند اما باید به این نکته توجه داشت که تقریبا تمام ظرفیت خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در عراق جمع شده است و شرکت ها با امید و خوش بینی وارد این بازار شده اند ولی هم اکنون اسیر هستند.
به اعتقاد انصاری، این اقدام دولت برای این است که نه فقط این ۴۰ شرکت را نجات دهند بلکه خدمات فنی و مهندسی مجدد در این بازار رونق گیرد و چراغ فعالیت بخش خصوصی در صادرات خدمات فنی و مهندسی خاموش نشود. به همین دلیل، این یک اقدام مهم و تاریخی است و خیلی بزرگتر از ۱۰۰ میلیون خودش می تواند اثر گذار باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :