آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86425
تاریخ انتشار : 11 آبان 1394 10:55
تعداد بازدید : 661

وزیر ارتباطات: ‌

سازندگان تجهیزات خارجی نباید از اطلاعات ما استفاده کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برقراری ارتباط میان توسعه و پدافند غیرعامل و همچنین توجه به شاخص های مراقبتی و صیانتی ضروری است.

ایسنا- محمود واعظی در همایش سراسری پدافند غیر عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در موضوع پدافند غیر عامل در تمام کشورهایی که حتی از نظر ظاهری، رویکردهای نظامی و امنیتی در آنها مشاهده نمی شود، مهم است و صیانت از مراکز حیاتی شان را در دستور کار دارند.
وی بر موضوع آینده نگری پدافند غیر عامل با پیشرفت فناوریهای نوین تاکید کرد و افزود: در گذشته نگرش نسبت به پدافند غیر عامل فیزیکی بود و بیشتر بر آسیب تجهیزات و عدم خدمت رسانی به موقع اشاره می شد.
وی با بیان اینکه نباید توسعه فدای پدافند غیر عامل و یا برعکس شود گفت: لازم است کشورها بین این دو ارتباط برقرار کنند.
وی بر به حداقل رساندن تهدیدات و آمادگی نیروی انسانی برای افزایش فرصت های بومی تاکید کرد و گفت: در کشور ما با توجه به شرایط سیاسی و موضع استقلال طلبانه ای که بعد از انقلاب اسلامی در طول سی و شش سال حاکم بوده است موضوع امنیت کشور همیشه مد نظر قرار گرفته و این مسئله قابل معامله و کوتاه آمدن نیست.
وی توجه به موضوع نفوذ برای کسب اطلاعات را حائز اهمیت خواند و ادامه داد: آن اطلاعاتی که دشمن بتواند از آن در زمان خاص خود استفاده کند تهدید است و آنچه باعث خنثی شدن آنها می شود استفاده از فرصتهاست.
واعظی اظهار کرد: در رده بندی های مختلف پدافند غیر عامل، همواره ICT جزو بخشهای حیاتی تعریف شده است.
وی تصریح کرد: در شرایط خاص عدم بکار گیری ICT نیز، خود تهدید محسوب می شود و فناوری اطلاعات نیازمند صیانت است تا توسعه پیدا کند، پایدار باشد و درعین حال از دسترس مردم و مسوولین خارج نشود.
واعظی ادامه داد: لازم است در خریدهایمان دقت نظر داشته باشیم و تا آنجا که می شود از تجهیزات بومی استفاده کنیم و اگر ناچار به استفاده از تجهیزات خارجی شدیم، متخصصان ما باید اشراف در بکارگیری آنها را داشته باشند تا سازندگان تجهیزات، نتوانند از اطلاعات کشور استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :