آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86428
تاریخ انتشار : 11 آبان 1394 10:58
تعداد بازدید : 1032

رقابت کسپرسکی و ای‌ست در صدر جدول

پرفروش ترین آنتی ویروس ها در بازار ایران کدامند؟

اگرچه بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری در ماه های گذشته روزهای بی رونقی را سپری کرده است، اما کالاهایی که کاربردی امنیتی داشته و سلامت اطلاعات و همچنین دستگاه کاربر به آنها وابسته است همچنان مخاطب و بازاری گرم و پررونق دارد.

فناوران- فعالان بازار می گویند که بازار نرم افزارهای امنیتی همیشه مخاطبان خود را دارد و در مدت اخیر با وجود بی رونقی بازار کامپیوتر اما نرم افزارهای آنتی ویروس مخاطبان بسیاری دارند.
به گفته آنها کسپرسکی، نود 32، نورتون، آویرا، بیت دیفندر، پاندا و مک آفی از برندهای شناخته شده هستند که در کنار سایر برندها در بازار آنتی ویروس حضور دارند که در میان این برندها کسپرسکی، آویرا و پاندا فروش بیشتری در بازار ایران دارند.
به گفته فعالان بازار و کارشناسان، محبوبیت زیاد کسپرسکی در بازار آنتی ویروس ایران به این دلیل است که این شرکت دارای دفاتر عرضه و ارایه خدمات پس از فروش مطلوب به مشتریان خود است. ارایه خدمات شبانه روزی و رفع ایراد به صورت آنلاین و تنوع بالای قیمت از دیگر دلایلی است که موجب شده است این برند در ایران محبوبیت بیشتری کسب کند.
اما بر اساس گزارش منتشر شده از سوی باشگاه فعالان آی سی تی، در بازار آنتی ویروس ایران برند نود 32 با کسب 30.9 درصد از سهم محبوبیت بازار در رتبه نخست محبوب های بازار آنتی ویروس ایستاده است.
پس از این برند نیز کسپرسکی با کسب 27.5 درصد رتبه دومین برند محبوب را در بازار آنتی ویروس به خود اختصاص داده است. پس از این دو برند مک آفی با کسب 12.2 درصد، آویرا با کسب 11.8  درصد، بیت دیفندر با کسب9.8 درصد و  نورتون با کسب 7.2 درصد در رتبه های بعدی محبوبیت در بازار آنتی ویروس قرار گرفته اند.
بر اساس این گزارش، سایر برندهای بازار آنتی ویروس نیز تنها 1.87 درصد از سهم محبوبیت بازار را به خود اختصاص داده اند. 
به گفته کارشناسان، ممکن است با لغو تحریم ها و ورود رسمی برندهای آمریکایی و اروپایی به کشور رتبه بندی برندها در بازار آنتی ویروس تغییر کند. اما در هر حال این موضوع به نحوه ارایه خدمات شرکت های امنیتی نیز مربوط می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :