آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86433
تاریخ انتشار : 11 آبان 1394 11:6
تعداد بازدید : 695

وودافون انگلیس هم هک شد

دومین بار یک اپراتور مخابراتی در انگلستان مورد حمله هکرها قرار گرفت و اطلاعات مربوط به کاربرانش لو رفت. شرکت قبلی شرکت تاک تاک. طبق آمار رسمی خود شرکت، اطلاعات مربوط به یکهزار و 827 کاربر وودافون در اختیار هکرها قرار گرفته است.

Mashable- هکرهای برای دسترسی به پورتال مشتریان وودافون، ایمیل های متعددی را به همراه گذرواژه ارسال کرده اند و از همین طریق توانسته اند به اطلاعاتی همچون نام، شماره حساب کاربری و تلفن مشتریان دسترسی پیدا کنند. 
البته هکرها نتوانسته اند هیچ اطلاعاتی در مورد شماره حساب بانکی و یا کارت اعتباری کاربران به دست آورند. در حال حاضر کارمندان این شرکت در حال برقراری تماس با قربانیان این حمله سایبری هستند و اعلام کرده اند که اطلاعات مربوط به سایر مشتریان، در اختیار هیچ هکری نیست.
حمله های قبلی که در ماه اکتبر رخ داده بود، مربوط به از دست رفتن اطلاعات حدود 20 هزار مشتری از اپراتورهای مجازی Vodafone  و TalkTalk بود. بعدا مشخص شد که دو نوجوان مسوول این حمله بوده اند و پلیس انگلستان نیز موفق شده این نوجوانان را دستگیر کند.
وودافون در مجموع دارای 18 میلیون مشترک خدمات تلفن همراه در انگلیس است. در دو ماه اخیر با هک شدن T-Mobile آمریکا، Dixons Carphone Plc  و سونی و همینطور سایت اشلی مدیسون در مجموع اطلاعات 36 میلیون نفر در دنیا شامل اسم و آدرس و ایمیل و اطلاعات بانکی به دست هکرها افتاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :