آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86497
تاریخ انتشار : 12 آبان 1394 11:44
تعداد بازدید : 823

با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اپراتورهای ارتباطات ثابت، محتوا هم ارایه می کنند

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: با ارایه موافقت اصولی توسط وزارت ارشاد، ارایه محتوا بر بستر ارتباطی ثابت به اپراتورهای ارتباطات ثابت اعطا خواهد شد.

خبرگزاری فارس- مرتضی موسویان در مراسم اعطای پروانه FCP (شبکه ارتباطات ثابت) به 7 شرکت، گفت: با ارایه موافقت اصولی از سوی وزارت ارشاد، ارایه دهندگان خدمات ارتباطات ثابت (FCP) مجاز به ارایه خدمات محتوایی صوتی و تصویری، متنی و ارزش افزوده شده اند.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه صدور پروانه های جدید ارتباطی باعث تعامل در حوزه ارتباطات و فرهنگ می شود، گفت: به نیابت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پروانه فعالیت در بخش محتوا را برای این اپراتورها صادر خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در دهه آینده تغییرات بسیاری به دلیل پیشرفت تکنولوژی در حوزه شبیه سازی حواس، محیط، زیرساخت های بهم پیوسته و ارتقای قدرت پردازش شاهد خواهیم بود گفت: پیش بینی می شود سرانه انتقال دیتا به هر کاربر تا 300 مگابیتز بر ثانیه برسد.
موسویان اضافه کرد: در این راستا وزارت ارشاد نیز علاوه بر رصد تکنولوژی در این بخش در بخش مقررات گذاری رسانه ای دیجیتال اقداماتی انجام داده که یکی از این طرح ها راه اندازی ابر فرهنگ است.
وی گفت: این طرح در حال بررسی بوده تا هر محصول دیجیتال در هر کجا و هر زمان در دسترس کاربران قرار گیرد و از سوی دیگر تمامی بازیگران محتوای دیجیتال در کشور تجمیع شوند.
رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اضافه کرد: راه اندازی ابر فرهنگ در شبکه ملی اطلاعات نیز یک نیاز محسوب می شود و انتظار می رود در این زمینه همکاری هایی با وزارت ارتباطات صورت گیرد.
موسویان گفت: با گسترش بازار دیجیتال، حاکمیت رسانه ها تغییر کرده و اغلب مردم اخبارشان را از طریق رسانه های سنتی دنبال نمی کنند و به صورت آنلاین می بینند و بر این اساس شکل جدیدی از حاکمیت دیجیتالی را با انقلاب دیجیتال شاهد هستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :