آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86502
تاریخ انتشار : 12 آبان 1394 12:15
تعداد بازدید : 811

مرحله سوم پرداخت وام های کم بهره به شرکت های IT به زودی آغاز می شود

سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: به زودی مراحل سوم و چهارم وام های کم بهره به شرکت های فناوری اطلاعات پرداخت می شود و شرکت ها می توانند آن را دریافت کنند.

ایسنا- صائبه سلوکی در خصوص پرداخت وام های کم بهره به شرکت های IT گفت: با توجه به همزمانی دور چهارم نظام صنفی رایانه ای کشور با حضور دولت تدبیر و امید و نگاه مثبت این دولت به بخش آی تی و توسعه این حوزه، بستری فراهم شده تا فعالان این حوزه سبب شده تا سهم مناسبی در زمینه های مختلف به آن بخش داده شود. 
وی با بیان اینکه بسیاری از تفاهم نامه ها و قراردادهای بخش آی تی و دولت معوق مانده بود که در دولت فعلی محقق شد، گفت: تخصیص وام های کم بهره کمیته وجوه اداره شده به مدت یک سال معطل مانده بود اما خوشبختانه اوایل امسال پرداخت این وام ها به بخش زیادی از شرکت های در نوبت تخصیص داده شد. 
سلوکی با بیان اینکه مرحله دوم این وام از تیرماه آغاز شده و پرداخت می شود، عنوان کرد: به زودی مراحل سوم و چهارم وام های کم بهره به شرکت های آی.تی پرداخت می شود و شرکت ها می توانند آن را دریافت کنند. 
وی با بیان اینکه ممیزی این شرکت ها و طرح های آنها توسط کمیته های استانی در دور دوم انجام می شود، بیان کرد: اگر طرح استانی داشته باشیم این طرح ها در استان ها بررسی و نتیجه آن به سازمان فناوری داده می شود. 
سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای در مورد انعقاد تفاهم نامه ای بین نظام صنفی و صندوق حمایت نیز گفت: تفاهم نامه ای با صندوق حمایت منعقد شده تا وام های کم بهره به شرکت ها پرداخت شده و ضمانت های بانکی که برای همه دوایر دولتی و سازمان ها قابل استناد است، صادر می شود. 
وی با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی بین سازمان نظام صنفی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص جذب متخصصان مقیم خارج از کشور وجود داشته و تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد شده است، گفت: در صورت بازگشت متخصصان آی.تی مقیم خارج از کشور، نیمی از حقوق ماهانه آنها توسط دولت و مابقی توسط شرکت ها پرداخت می شود که این امر کمک بسیاری به شرکت های آی تی دارد. 
وی همچنین صدور مجوز برگزاری الکامپ 21 به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای را یک رویداد مهم در کشور دانست و گفت: 18 هزار متر فضا برای الکامپ در نظر گرفته شده بود متراژ که 3000 متر از آن فضای بیرونی بود اما تقاضای شرکت ها بیش از 40 هزار متر بود. 
سلوکی با بیان اینکه حضور شرکت ها در این نمایشگاه براساس دو مرحله گزینش انجام شده است، گفت: الکامپ امسال همزمان با نمایشگاه وزارت علوم بوده و تعامل ایجاد شده سبب افزایش فضای الکامپ به 21 هزار متر شد. وی گفت: تلاش می کنیم همه ظرفیت ها را در استان ها جذب کرده تا نیازی به حضور متخصصان در خارج از استان ها نباشد که این امر به تقویت بنیه علمی شرکت ها بستگی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :