آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86509
تاریخ انتشار : 12 آبان 1394 12:25
تعداد بازدید : 733

دولتی شدن مخابرات منتفی است

یک نماینده مجلس از منتفی شدن موضوع بازگشت سهام مخابرات به دولت خبر داد و گفت: همچنین روند واگذاری آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل ۴۴ بررسی می شود.

خبرگزاری فارس- غلامرضا اسداللهی درباره آخرین اقدام ها در زمینه بازگشت سهام شرکت واگذار شده مخابرات به دولت گفت: با وجود امضای 100 نماینده مجلس برای بازگرداندن سهام کنترلی مخابرات به دولت، اما به درخواست سهامدار عمده و اینکه منافع سهامداران خرد این شرکت در بازار سرمایه به خطر می افتد از ارایه این بحث در مجلس خودداری و موضوع بازگشت آن به دولت منتفی شده است.
این نماینده مجلس در حالی از منتفی شدن بازگشت سهام مخابرات به دولت سخن گفته است که 4 سال پیش کمیته تحقیق و تفحص مجلس، فرایند واگذاری سهام شرکت مخابرات به بخش خصوصی را دارای اشکال دانسته بود.
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس در ادامه از برخی مشکلات در فرایند واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نیز سخن گفت و افزود: متاسفانه در فرآیند واگذاری شرکت های اصل چهل و چهاری به بخش خصوصی با وجود تاکید رهبری و نیز مفاد قانونی همواره وجود داشته که پیگیری مجلس در ازای فعالیت هایی که تاکنون صورت گرفته را در پی داشته است.
وی افزود: در برخی از واگذاری ها این ادعا وجود دارد که قوانین گاهی به درستی در فرایند قیمت گذاری یا تشخیص اهلیت خریدار رعایت نمی شود و وجود شبهه و تردید در روند واگذاری منجر به خسارت به ضربه به اعتماد عمومی جامعه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :