آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86510
تاریخ انتشار : 12 آبان 1394 12:29
تعداد بازدید : 793

دمای بازار کامپیوتر زیر صفر رفت

دلار بـــازی کرد بارندگی هم قوز بالای قوز شد

افزایش نرخ دلار آزاد و درهم در روزهای گذشته در کنار تغییرات جوی موجب شد که بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری بیش از پیش کساد شود.

فناوران- به گفته فعالان بازار کامپیوتر شاید این عجیب باشد، اما در دو روز گذشته و در پی کاهش دمای هوا میزان مراجعه به بازار در حد چشمگیری کاهش یافته است. البته کارشناسان می گویند که کسادی بازار از نوسان نرخ دلار و رشد قیمت ها ناشی شده و کاهش دمای هوا و بارندگی تاثیر کمی در کاهش مراجعه به بازار داشته است، با این حال فروشندگان بارندگی را هم از دلایل بی رونقی بازار می دانند. برخی نیز انشتار اخباری در مورد لغو تحریم ها را از دلایل بی كونقی فعلی بازار دانسته و اعلام کرده و می گویند که از زمانی که خبر قطعی شدن لغو تحریم ها منتشر شد، خریداران به امید کاهش قیمت ها ا خرید خودداری کرده و این خبر خوش کام بازار کامپیوتر ایران را تلخ تر از گذشته کرد.
محمد روح الهی یکی از فعالان بازار کامپیوتر در مورد وضعیت بازار کامپیوتر در هفته گذشته می گوید: تا همین هفته گذشته نرخ دلار آزاد و درهم تا حدودی ثابت بود و انتظار می رفت شاهد کاهش قیمت ها در بازار باشیم. اما شاخص بازار ارز روز یکشنبه با 20 تومان افزایش به قیمت 3510 تومان رسید که بیشترین قیمت در 10 ماه گذشته بود.همین موضوع موجب شد که در بازار خرید و فروش کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال شاهد کاهش چشمگیر مراجعه باشیم. یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید: بازار حال و روز خوبی ندارد و خریداران در انتظار کاهش قیمت و فروشندگان هم به فکر سود و زیان خود هستند.
بررسی های بازاری مشخص کرده است که نوسانات نرخ دلار آزاد و درهم در بازار موجب شده است که قیمت کالاهای کامپیوتری در بازار در حدود 5 درصد افزایش یابد.
به گفته آنها اگر چه بازاراز ماه های پیش مخاطب نداشت، اما حالا رشد قیمت ها این رکود را تشدید کرده است. 
کارشناسان در این زمینه می گویند که در شرایط فعلی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و سرنوشت بازار مبهم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :