آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86514
تاریخ انتشار : 12 آبان 1394 13:0
تعداد بازدید : 783

مقاومت کارمندان مانع گزارش‎ دهی آنلاین گمرکات شده است!

با وجود سامانه بومی جامع گمرک و تجارت فرامرزی برای رصد و رهگیری آنلاین جزییات حجم تجارت خارجی همچنان برخی مقاومت ها مانع از ارایه گزارش دهی سیستمی در گمرک شده و حساسیت ویژه ای برای ورود کالاهای قاچاق و مصرفی ایجاد کرده است.

خبرگزاری فارس- گمرک متولی ارایه آمار از میزان واردات، صادرات و تا حدی ترانزیت کشور محسوب می شود و بسیاری از مسوولان تصمیم ساز، تصمیم گیر و دستگاه های همکار از گزارشات و آمارهای این سازمان به عنوان مرزبان اقتصادی کشور بهره مند می شوند. طی 2 سال گذشته با استقرار سامانه جامع گمرکی و راه اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی که مسوولیت مستقیم آن به گمرک سپرده شده است، انتظار بر حق این است که گزارش تجارت به صورت شفاف، دقیق در نهایت با سرعت به دست مسوولان و افکار عمومی برسد، اما این موضوع تا امروز ۱۱ آبان برای تجارت ۷ ماهه محقق نشده است.
برخی اخبار حکایت از مقاومت برخی کارمندان و مسئولان ارایه دهنده آمار در برابر گزارش گیری آنلاین و به هنگام سامانه جامع الکترونیکی گمرکی که منجر به کاهش بسیاری از تخلفات مانند قاچاق، کم اظهاری، بیش اظهاری و فقدان دریافت عوارض و حقوق گمرکی می شود، دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :