آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86528
تاریخ انتشار : 12 آبان 1394 13:16
تعداد بازدید : 834

روبات خودران کالاهای سفارشی را در ازای یک پوند تحویل می دهد

فروشگاه های بزرگ آنلاین دنیا مثل آمازون همیشه به فکر این هستند که خیلی زود کالاهای سفارش شده مشتریان را به دست شان برسانند و اخیرا هم آمازون طرح استفاده از پهپاد برای تحویل کالا را پیشنهاد داده است. حال یک شرکت جدید آمریکایی با نام Starship برای تحویل کالاها به مشتریانش، یک روبات خودران طراحی کرده است.

خبرگزاری آنا- شرکت استارشیپ ادعا می کند که این روبات که به صورت اتوماتیک حرکت می کند، در ازای گرفتن یک پوند، در کمتر از 30 دقیقه کالاهای سفارش شده را به مشتریانش می رساند.
این روبات را بنیانگذاران اسکایپ طراحی کرده اند. روبات خودران با سرعت 5/6 کیلومتر در ساعت حرکت می کند و برای مسیریابی از فناوری ناوبری و سرویس نقشه اختصاصی استفاده می کند که به غیر از مسیریابی، به آن کمک می کند با مانعی برخورد نکند.
استارشیپ در حال آزمایش نمونه اولیه این روبات است و قصد دارد که در سال 2016 این خدمات تحویل کالا را به صورت پایلوت در بریتانیا اجرایی کند. به گفته طراحان، این روبات در ابتدا برای مناطق حومه شهری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
روبات خودران می تواند هر بار دو بسته بزرگ کالا به وزن 10 کیلوگرم را با خود حمل کند.
استارشیپ تمهیدات بیشتری نیز در این مورد اندیشیده و قرار است پایگاه هایی را در نقاط مختلف شهر راه اندازی کند که شامل کانتینرهای حمل کالا یا انبارهای مربوط به فروشگاه استارشیپ می شود. در این صورت، روبات ها بلافاصله کالاهای سفارش شده را از این پایگاه ها دریافت و به مشتری می رساند.
جالب تر اینجاست که مشتریان می توانند بعد از سفارش کالا، روباتی که مسئول تحویل آنهاست را از طریق گوشی همراه خود به صورت آنلاین و بلادرنگ پیگیری کنند. در این روبات تا زمانی که به مشتری برسد، قفل باقی می ماند و به همین دلیل مشتریان مطمئن هستند که کالاها امن به آنها خواهد رسید.
زمانی هم که روبات به در خانه مشتری می رسد، مشتری می تواند با استفاده از اپلیکیشن مخصوص قفل در آن را باز کند و کالاهای سفارشی اش را دریافت کند.
روبات تحویل دهنده کالای استارشیپ به صورت خودران حرکت می کند و برای این کار از دوربین ها، سیستم مکان یاب جهانی (GPS)، ژیروسکوپ و داده های سرویس نقشه ای که قبلا رویش نصب شده، استفاده می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :