آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86574
تاریخ انتشار : 13 آبان 1394 13:46
تعداد بازدید : 939

عضو ناظر کمیته فیلترینگ:

اکثریت کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه موافق فیلتر تلگرام هستند

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گفت: در جلسه هفته گذشته این کارگروه اکثریت اعضای حاضر در جلسه موافق فیلترینگ تلگرام بودند.

ایسنا- محمدعلی اسفنانی با تاکید به اینکه موضوع فیلترینگ تلگرام همچنان در دستور کار این کارگروه قرار دارد، گفت: من به عنوان یکی از اعضای این کارگروه موافق فیلترینگ تلگرام نیستم، اما اینکه بگوییم یک شبکه اجتماعی حدود 15 میلیون مخاطب در کشور داشته باشد اما حاضر به همکاری و تعامل با کشوری که در آن فعال است نشود، منطقی و درست نیست و این حق یک کشور است که حریم امنیتی خود را حفظ کند. وی افزود: روش های سلبی به صورت صرف پاسخ نمی دهد؛ اما وقتی حاکمیت در شرایطی قرار می گیرد که ناگزیر است و هیچ راهی به جز روش های سلبی ندارد و خطر به نحوی است که لازم است این کار انجام شود، چاره ای نیست. ضمن اینکه باید شبکه های مناسب درست و قابل استفاده برای مردم کشورمان آنقدر تقویت شوند تا خود مردم سراغ شبکه هایی که از خارج مدیریت می شود، نروند. مردم توجه کنند که این شبکه ها توانایی سوءاستفاده از اسرار و اطلاعات مردم را دارند و اینکه تصور کنیم شبکه هایی که از خارج مدیریت می شود امنیت بیشتری دارد، درست نیست.
این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شبکه های داخلی به دلایل متعدد از شبکه های خارجی امن تر، سالم ترو قابل کنترل ترند و امکان سوءاستفاده از آنها کمتر است و بیشترین نظارتی که ممکن است بر آنها باشد نظارت مجموعه های امنیتی کشور است و آن هم در حد محدود. اما شبکه های خارجی همه اطلاعات کاربر را مورد سوءاستفاده قرار می دهند و قادر هستند اطلاعاتی که از سوی خود کاربر حذف شده را بازیابی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :