آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86576
تاریخ انتشار : 13 آبان 1394 13:50
تعداد بازدید : 974

انزوای تلویزیون‌های بالاتر از 47 اینچ

خیلی ها کوچک ترش را دوست دارند

هر چند که تلویزیون های سایز بزرگ جذابیت بیشتری نزد کاربران دارند و بیشتر خریداران این کالا تمایل دارند یک نمونه سایز بزرگ در اختیار داشته باشند تا یک تلویزیون با سایز کوچک تر از 47 اینچ، اما قیمت بالای این تلویزیون ها موجب شده است که بیشتر خریداران به سمت نمونه های ارزان تر بروند.در نتیجه تلویزیون های بزرگ تر از 47 اینچ مخاطبانی محدود دارند.

فناوران- این کاهش تقاضا در مورد سایزهای بزرگ تر از 60 اینچ محسوس تر است. به صورتی که فعالان بازار اعلام می کنند که تلویزیون های بزرگ تر از 60 اینچ به صورت محدود و حتی سفارشی وارد بازار ایران می شود. این درحالی است که شرکت های واردکننده و تولیدکننده تلاش بسیاری برای جلب توجه مصرف کنندگان به سمت نمونه های سایز بزرگ می کنند و در این زمینه نیز رقابت چشمگیری بین تولیدکنندگان تلویزیون به وجود آمده است و هر برندی سعی دارد که بزرگ ترین تلویزیون یک تکه را تولید و به بازار عرضه کند.
گویا این اعتقاد نزد تولدیکنندگان تلویزیون به وجود آمده است که هر برندی که تلویزیون بزرگ تری تولید و به بازار عرضه کند حضور پررنگ و محبوبیت بیشتری در بازار دارد. حتی اگر این سایز بزرگ ها یا بهتر بگوییم غول پیکرهای بازار تلویزیون مخاطبانی به تعداد انگشتان دست داشته باشند!
روند کاهشی تقاضا برای تلویزیون های سایز بزرگ در شرایط فعلی و در ماه های گذشته نیز محسوس تر است تا ماه های گذشته. 
به گفته فعالان بازار علت این امر کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان است و در شرایط فعلی بیشتر خریداران در پی خرید یک محصول باقابلیت و البته هوشمند با قیمت مناسب هستند. به گفته آنها تکنولوژی های جدید نظیر منحنی نیز در بازار فعلی تلویزیون ایران مخاطب ندارد. زیرا هنوز مصرف کنندگان دلیل طراحی خاص این تلویزیون ها را درک نکرده اند و مجاب نمی شوند که مبلغی هنگفت برای خرید چنین تلویزیون هایی بپردازند.
فعالان بازار می گویند: در ماه های گذشته که بازار خرید و فروش تلویزیون تقریبا در حالت رکود به سر می ّرد بیشترین سهم تقاضا مربوط به تلویزیون های 47 اینچ با میانگین قیمت 2 تا 3 میلیون تومان است و سایزهای بزرگ تر کمترین میزان فروش را داشته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :