آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86729
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 11:21
تعداد بازدید : 606

مخابرات: با کمبود نقدینگی مواجه شده‌ایم

توقف فروش ADSL مخابرات در ۶ استان دیگر

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: تا زمان تامین منابع مالی، فروش اینترنت ADSL در ۶ استان به متقاضیان متوقف شده است.

خبرگزاری مهر- داوود زارعیان در مورد اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر عدم فروش پهنای باند اینترنت به شرکت مخابرات ایران به دلیل بدهی، گفت: شرکت مخابرات ایران به دلیل محدودیت ها، با کاهش منابع مالی مواجه شده است و به همین دلیل، برخی شرکت های مخابراتی با کمبود اعتبار و درآمد رو به رو هستند.
وی با بیان اینکه به دلیل عدم پرداخت بدهی از سوی ۸ شرکت مخابرات استانی به شرکت ارتباطات زیرساخت، این شرکت نسبت به توقف فروش پهنای باند اینترنت اقدام کرده است ادامه داد: با مذاکرات صورت گرفته هم اکنون مشکل دو استان همدان و مازندران رفع شده است و ۶ استان باقی مانده نیز در صدد تامین منابع مالی هستند.
زارعیان رقم بدهی شرکت های مخابرات استانی به زیرساخت را اعلام نکرد و گفت: تا زمان تامین منابع، شرکت مخابرات ایران از فروش سرویس ADSL در استان های مورد نظر خودداری می کند تا اختلالی در سرویس مشترکان فعلی پیش نیاید.
معاون شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه اعمال محدودیت در ارایه پهنای باند اینترنت به مخابرات، تاثیری بر سرویس دریافتی مشترکان فعلی این شرکت نخواهد داشت اضافه کرد: ارتباط مشترکان فعلی ADSL در این استان ها قطع نشده و یا از کیفیت آن کاسته نخواهد شد.
وی با بیان اینکه مخابرات مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان لاصولی از مشترکان تجاری و خانگی خود دارد گفت: در صورت تعامل دولت با شرکت مخابرات ایران، بسیاری از مشکلات بدهی این شرکت، مرتفع خواهد شد.
زارعیان تاکید کرد: کاهش تعرفه های شرکت مخابرات ایران از سال ۹۳ تاکنون باعث کاهش درآمد این شرکت شده و این موضوع مشکلات بسیاری از جمله عدم توانایی در تامین منابع را برای مخابرات به همراه داشته است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در حاشیه مراسم اعطای پروانه FCP اعلام کرد: فروش پهنای باند اینترنت به شرکت های مخابراتی در ۶ استان به دلیل بدهی و عدم توجه به اخطار شرکت زیرساخت، متوقف شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :