آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86733
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 11:32
تعداد بازدید : 773

وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات امریکایی مدعی شد:

ارتش سایبری ایران ایمیل مقامات رسمی دولت اوباما را هک کرد

روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شد ارتش سایبری ایران وابسته به سپاه پاسداران، ایمیل و حساب های کاربری شبکه های اجتماعی مقامات رسمی دولت اوباما را هک کرده است.

فناوران- این روزنامه به نقل از مقامات امریکا مدعی شده است حملات سایبری چند هفته اخیر در پی بازداشت یک تاجر ایرانی امریکایی در تهران مرتبط است. 
به نوشته این گزارش ارتش سایبری ایران سال هاست که اقدام به هک کردن و نفوذ سایبری به شبکه های دولتی آمریکا می کند.
این روزنامه آمریکایی  مدعی شده است در هفته های گذشته موجی از عملیات هک ارتش سایبری علیه مقامات و شهروندان آمریکایی به راه افتاده است،  افرادی که روی سیاست ایران کار می کنند از جمله پرسنل وزارت امورخارجه آمریکا در امور ایران و یا حتی روزنامه نگاران و دانشگاهیان از سوی ارتش سایبری ایران هک شده اند.
بر اساس این گزارش، عملیات هک از سوی ارتش سایبری ایران علیه مقامات و موسسات آمریکایی پس از توافق هسته ای ماه جولای(24 تیر) افزایش یافته است.
یک منبع مطلع در دولت آمریکا گفته است پس از دستگیری سیامک نمازی شهروند آمریکایی ایرانی تبار در ماه اکتبر در تهران، عملیات هک علیه حساب های اوباما و نهادها و موسسات آمریکا به طور محسوسی افزایش داشته است.یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفته است دولت آمریکا مشغول بررسی مساله دستگیری نمازی در تهران و احتمال ارتباط این دستگیری با حملات سایبری اخیر است.
به نوشته وال استریت ژورنال دوستان و شرکای تجاری نمازی در دوبی گفته اند پس از دستگیری نمازی لپ تاپ او در محل زندگی اش ضبط شده و این مساله می تواند بی ارتباط با هک های اخیر نباشد.
با این حال یک عضو هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک اما در رابطه با این ادعای جدید آن را ساختگی خوانده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :