آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86739
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 11:53
تعداد بازدید : 838

پاد نزن

شبنم کهن چی- خدمت شما عرض کنم این روزها در حوزه ارتباطات تا دلتان بخواهد «پاد» خوردیم. «پاد» به معنی ضد از «پاد آفند» که همان «پدافند» است آمده تا به ما کمک کند در مقابل خطرات و مشکلات و فجایع احتمالی واکسینه شویم.


پادها دسته بندی دارند؛ عامل و غیرعامل. در عامل اسلحه برمی دارند و مستقیم به کله دشمن شلیک می کنند. البته بهتر بود به جای «پدافند عامل» بگویند تهاجم، جنگ و غیره. در غیرعاملش بدون اسلحه سعی می کنند ضرر و زیان در مقابل عملیات های خصمانه دشمن و تهدیدات خارجی را کاهش دهند. 
طی هفته گذشته کاربران اینترنت و کاربران شبکه همراه اول «پاد» خوردند. می گویند از نوع غیرعامل بوده و به آن هم «مانور» گفته می شود. اما من فکر می کنم خیلی هم عامل بوده. شما ملاحظه بفرمایید! همراه اول مانور داده و تجهیزات سرویس دهنده استان قزوین را با حدود 70 هزار مشترک در منطقه جنوب شهر قزوین و شهر صنعتی الوند از مدار خارج کرده است. آقا 70 هزار مشترک 20 دقیقه شبکه همراه اول نداشتند. 
بعد مانور بزرگ تر شده و رفته اند سرویس آنتن BTS منطقه دیگری از قزوین را قطع کرده اند که باعث قطعی حدود 10 دقیقه شده است. خیلی محترمانه هم به مشترکان شان پیام کوتاه ارسال کرده اند در مایه های اینکه  معذرت می خواهیم که داریم پاد می زنیم بهتون، تحمل کنید دوستان.
چند روز قبل ترش هم رفته بودند اینترنت بخشی از استان خراسان را قطع کرده بودند ببینند آیا می توانند سریع اختلالات را مدیریت کرده و رفع کنند. بر این اساس کاربران مدتی اینترنت شان مختل بود.
من نگرانم برای سال آینده این شیوه به کار گرفته شده در حوزه ارتباطات برای «پاد» زدن در باقی حوزه ها هم به کار گرفته شود. مثلا یک روز خنک پاییزی که نم نم باران هم می بارد در همین میدان انقلاب وقتی داریم به سمت بی آرتی ها می رویم یکهو ببینیم از سمت شرق میدان چند تانک در حال نزدیک شدن است و تا بتوانیم به چشم مان اعتماد کنیم که «تانک است؟ بله تانک است!» یک پهپاد از بالای سرمان رد شود و چلیک چلیک عکس بگیرد و ما گیج و گنگ به هموطن کناری مان بگوییم چی شده؟ و تا او بیاید بگوید که چی شده، از سمت شمال بیست سی سرباز ژ3 به دست هجوم بیاورند سمت ما. 
من و هموطن کناری فریاد زنان به سمت سینما بهمن برویم و فکر کنیم آمریکا به ما حمله کرده است. سمت غرب میدان چند انفجار رخ می دهد و چند نفر از هموطنان بوت پوش مان (آخر این موقع فصل بوت پوش ها شروع به نمایان شدن می کنند) تیر می خورند و روی زمین می افتند. 
تا بیایم قدرت تفکر و تسلطم را فعال کنم، سر و صداها می خوابد و یکی توی بلندگو می گوید: برادرا خسته نباشید مانور با موفقیت اجرا شد. 
بعد همینطور که دود از اطراف میدان بلند می شود و عده ای ناله کنان لنگ می زنند و سر و صورت ها خونی است، صدای هشدار دریافت پیامک از گوشه و کنار شنیده می شود. 
پیامک حاوی این متن است: بسم الله الرحمن الرحیم. هموطن گرامی میدان انقلاب مانور برخورد با فتنه فرضی با موفقیت به پایان رسید. 
اگر در این مانور آسیب دیده اید از شما معذرت خواهی می کنیم. گفتنی است مراسم تشییع پیکر جان باختگان این مانور روز شنبه آینده از میدان انقلاب برگزار خواهد شد. و من الله توفیق


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :