آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86740
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 11:54
تعداد بازدید : 659

بانک ها مکلف به حمایت مالی از طرح های دانش بنیان شدند

معاون توسعه و مدیریت منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اولویت پرداخت بانک ها به طرح های دانش بنیان و فناور از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.

خبرگزاری مهر- علیرضا دلیری گفت: طی توافقاتی که با مدیر عاملان پنج بانک (کشاورزی، صنعت و معدن، سپه، رفاه کارگردان، صادرات)، رییس صندوق توسعه ملی و معاون علمی و فناوری  شده قرار است طرح های دانش بنیان و فناور در اولویت حمایت مالی قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه بدین وسیله شرایط مساعدتری برای طرح های دانش بنیان و فناور فراهم خواهد شد، گفت: از این به بعد بر این بانک ها تکلیف شده است تا از محل منابع صندوق توسعه ملی با سرعت و در کوتاه ترین زمان های دانش بنیان را در اولویت پرداخت حمایت مالی قرار دهند.
دلیری با بیان اینکه این حمایت ها در صورتی امکان پذیر است که طرح های دانش بنیان  از سوی معاونت علمی و فناوری به این بانک ها معرفی شوند، عنوان کرد: از این طریق اولویت  منابعی که صندوق توسعه ملی برای بانک ها دارد به طرح های دانش بنیان اختصاص می یابد.
دلیری افزود: با این کار قصد داریم که بانک ها به تجربه ای  دست بیابند تا بتوانند منابع خودشان را به حوزه دانش بنیان وارد کنند.
به گفته وی این منابع جدید برای حمایت از طرح های دانش بنیان و فناور است و جدا از صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :