آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86741
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 11:56
تعداد بازدید : 832

گزارش معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از هفته بازی پاریس

کیفیت بازی های ایرانی را پیش از عرضه به بازار کنترل می کنیم

مهرداد آشتیانی، معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای درباره دستاوردهای حضور ایران در نمایشگاه هفته بازی پاریس از مذاکره با چهار شرکت کنترل کیفیت بازی خبر داد و گفت: یکی از برنامه های آتی ما در بنیاد ملی بازی های رایانه ای، عبور از مرحله کنترل کیفیت بازی های ایرانی پیش از عرضه به بازار است تا حداقل استانداردها در بازی های ایرانی حفظ شود.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای- بخش تجاری این نمایشگاه که با نام گیم کانکشن شناخته می شود از تاریخ 6 الی 8 آبان ماه برگزار شد و نمایندگان بنیاد ملی بازی های رایانه ای و برخی از شرکت های بازی سازی با حمایت بنیاد در این نمایشگاه حضور داشتند.
مهرداد آشتیانی که در این نمایشگاه حضور داشت با تاکید بر اینکه شرکت های بین المللی هنوز آگاهی و اعتماد کامل را در رابطه با صنعت بازی سازی ایران ندارند گفت: بروشورهایی که با خود برده بودیم، حاوی اطلاعات و آماری از بازار ایران و صنعت بازی در ایران بود تا سرمایه گذاران و شرکت های بین المللی آگاهی بیش تری نسبت به ایران کسب کنند.
آشتیانی ادامه داد: با این حال پس از چند سال حضور بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نمایشگاه های بین المللی دیگر حضور ایران به عنوان یک کشور دارای صنعت بازی برای آنها عجیب نیست و فضای بسیار مثبت تری را نسبت به سال های پیش شاهد بودیم.
معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای یکی از مهم ترین دستاوردهای بنیاد را مذاکره مستقیم با انستیتو بازی سازی IIM در پاریس ذکر کرد و گفت: قرار شد تا همکاری بین انستیتو ملی بازی سازی و انستیتو IIM شکل گرفته و در فاز ابتدایی قصد داریم با همکاری آنها به مدت یک هفته دوره متمرکز آموزشی در تهران برگزار کنیم. در فاز بعدی تلاش می کنیم تا نخبگان و افراد برتر بازی ساز در ایران را به این انستیتو بورس کنیم.
مهرداد آشتیانی از مذاکره با چهار شرکت کنترل کیفیت بازی خبر داد و گفت: یکی از برنامه های آتی ما در بنیاد ملی بازی های رایانه ای، عبور از مرحله کنترل کیفیت بازی های ایرانی پیش از عرضه به بازار است تا حداقل استانداردها در بازی های ایرانی حفظ شود. در همین راستا با چهار شرکت صحبت کردیم که قرار است مورد بررسی قرار گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :