آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86742
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 11:58
تعداد بازدید : 1137

الکترونیکی شدن ابلاغ های قوه قضاییه تا 6 ماه دیگر

معاون رییس قوه قضاییه در فناوری اطلاعات با بیان اینکه ابلاغ ها در شش ماه آینده به صورت الکترونیکی صادر می شود، گفت: در صورت ابلاغ الکترونیکی بیش از 70 درصد مشکلات مردم در حوزه قوه قضاییه حل می شود.

فارس - حمید شهریاری با بیان اینکه با بررسی فرآیند کاری دادرسی، متوجه شدیم مردم برای هر پرونده خود ده ها سفر شهری انجام می دهند تا بتوانند مشکل خود را حل کنند، گفت: به طور میانگین سه سفر درون شهری شکل می گرفت تا ثبت دادخواستی شکواییه شود که برای رفع این مشکل یک طرح ملی و کلان در قوه قضاییه به نام طرح عدالت الکترونیکی شکل گرفت که این طرح را با 50 پروژه در قوه قضائیه افتتاح کردیم.
وی با اشاره به طرح سخا (سامانه خدمات الکترونیکی قضایی) افزود: براساس این طرح بخش زیادی از مشکلات حوزه بخش کیفری حل شده است.
شهریاری هدف از اجرای این طرح را ارایه خدمات مطلوب به مردم دانست و تصریح کرد: نظر داریم تا یک سال آینده 80 درصد از خواسته های قضایی مردم از طریق درگاه سخا به شهروندان ارایه شود.
معاون رییس قوه قضائیه در فناوری اطلاعات با بیان ایده سه جانبه گرایی که متشکل از مردم، حاکمیت و بخش خصوصی است، بیان کرد: در واقع خواستیم با امکانات بخش خصوصی خدمات حاکمیتی به مردم ارایه دهیم.
این مسوول روند فعالیت دادخواست به صورت الکترونیکی را با کاهش نقص در ارایه خدمات قوه قضاییه دانست و گفت: تاکنون شاهد مشکلاتی در راه روهای دادسراها بودیم، اما با استفاده از خدمات رسانی بخش خصوصی و راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی روند دادخواست ها با کاهش نقص روبرو شده است.
وی یکی از مهم ترین روند خدمات الکترونیکی دستگاه قضا را افزایش آگاهی مراجعه کنندگان عنوان کرد و افزود: با راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی، اطلاع رسانی به طرفین دعوا به صورت پیامکی انجام می شود.
معاون رییس قوه قضائیه در فناوری اطلاعات با بیان اینکه ارجحیت مجوز این طرح با قضات و کارمندان بازنشسته است، گفت: این طرح علاوه بر ارایه خدمات مطلوب به مردم موجب اشتغال زایی جوانان تحصیل کرده بیکار نیز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :