آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86750
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 12:11
تعداد بازدید : 668

پیش از انتشار نسخه اصلی

ویوالدی 2 میلیون بار دانلود شد

نسخه پیش نمایش مرورگر تحت دسکتاپ ویوالدی (Vivaldi) طی ده ماه گذشته بیش از دو میلیون بار دانلود شده است.

زومیت- کمپانی توسعه دهنده ویوالدی که ده ماه است کار خود را به رهبری جان ون تشنر -مدیرعامل پیشین اپرا- آغاز کرده خبر از دانلود نسخه پیش نمایش این مرورگر برای بیش از ۲ میلیون بار داده است. پس از آنکه اپرا سیاست های خود را تغییر داده و رو به استفاده از موتور رندر گوگل آورد، بسیاری از کاربران از سیاست های در پیش گرفته شده توسط این کمپانی اظهار نارضایتی کرده و رو به استفاده از مرورگرهای دیگری آوردند. براساس اطلاعات ارایه شده، ویوالدی برای بیش از دو میلیون بار دانلود شده که این آمار پیش از انتشار نسخه اصلی بوده و متعلق به انتشار نسخه پیش نمایش است.ون تشنر، مدیرعامل ویوالدی در خصوص مرورگر تحت دسکتاپ این کمپانی گفته: هدف ما نزدیک شدن به زمان انتشار نسخه نهایی این مرورگر است. رفته رفته ما به نقطه ای رسیده ایم که تقریبا تمام باگ های موجود را برطرف کرده ایم و در انتظار عرضه نسخه نهایی هستیم تا امکانات جدید اضافه شده در مرورگر را به کاربران عرضه کنیم.
با توجه به اینکه ویوالدی تقریبا تمام باگ های موجود در مرورگر خود را برطرف کرده، از این رو شاهد عرضه نسخه بتای این مرورگر خواهیم بود. براساس اطلاعات ارایه شده توسط ون تشنر، دو ویژگی اصلی این مرورگر در زمان عرضه نسخه نهایی آماده نشده و در اختیار کاربران قرار نخواهد گرفت. یکی از این ویژگی ها قابلیت دریافت ایمیل ها و مدیریت حساب های کاربری ایمیل و دیگری امکان همگام سازی اطلاعات است. با توجه به اینکه اعضای تیم توسعه دهنده ویوالدی کم است، این ویژگی ها در آینده نزدیک و پس از عرضه نسخه نسخه نهایی، به این مرورگر اضافه خواهند شد. ون تشنر اعلام کرده که کاربران می توانند فقدان این ویژگی ها را گزارش کنند تا درآینده اضافه شوند.
ون تشنر معتقد است که مرورگر توسعه یافته توسط این کمپانی مشتریان خاص خود را به سمت خود جلب خواهد کرد. سیاست در پیش گرفته شده توسط ویوالدی کاملا متفاوت از استراتژی هایی است که توسعه دهندگان بزرگ در این حوزه به کار می گیرند. برای مثال می توان به رابط کاربری اشاره کرد. بسیار از مرورگر های توسعه یافته هر روز رابط کاربری خود را ساده تر از پیش می کنند تا تجربه وب گردی در کاربران ساده تر شده و مرورگر اختلالی را در این بین ایجاد نکند. حال آنکه ویوالدی مرورگر را ابزاری برای وب گردی در نظر گرفته و از این رو این امکان را فراهم آورده تا کاربر براساس نیازهایش اقدام به شخصی سازی رابط کاربری کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :