آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86757
تاریخ انتشار : 16 آبان 1394 12:23
تعداد بازدید : 672

۲۰۱۶ تولید رایانه با ویندوز ۷ متوقف می شود

شرکت مایکروسافت بی سروصدا صفحه WINDOWS LIFECYCLE FACT SHEET در سایت اینترنتی خود را به روز کرد.

همکاران سیستم- در این به روزرسانی ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ به عنوان آخرین زمان برای تولید رایانه های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۷ به کارخانه های سراسر جهان اعلام شد. به گزارش وب سایت ZDNETسیاست مایکروسافت این است که دو سال پس از روی کار آمدن نسخه جدید سیستم عامل رایانه ای خود، ادامه فعالیت نسخه قبلی را متوقف می کند. 
براساس این سیاست تولید رایانه های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۷ باید در اکتبر ۲۰۱۴ متوقف شود. این تاریخ دو سال پس از ورود ویندوز ۸ به بازار جهانی بود.
ولی عدم موفقیت ویندوز ۸ در بازار جهانی مایکروسافت را مجبور کرد به تولید رایانه با ویندوز ۷ ادامه دهد و به شرکت های سخت افزاری امکان دهد همچنان ویندوز ۷ را روی دستگاه های جدید خود نصب کنند.
 در آن زمان مایکروسافت اعلام کرد یک سال پیش از آنکه ویندوز ۷ را برای رایانه های شخصی بازنشسته کند، به صورت عمومی خبر می دهد.
شرکت مایکروسافت هم اکنون اعلام کرد رایانه های مبتنی بر سیستم های عامل ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ همچنان می توانند تا تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ در بازار جهانی فروخته شوند. پس از این تاریخ کسب وکارها باید براساس قانون SOFTWARE ASSURANCE نرم افزار قدیمی را در سخت افزار جدید کنار بگذارند.
پایان عمر رایانه های شخصی با ویندوز ۸ زودتر از تاریخ مذکور فرا می رسد. 
مایکروسافت تصمیم دارد از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ عرضه رایانه با ویندوز ۸ را متوقف کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :