آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86819
تاریخ انتشار : 17 آبان 1394 11:9
تعداد بازدید : 692

جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات:

11 هزار میلیارد تومان امسال در فاوا سرمایه گذاری شده است

رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: در دولت یازدهم 2500 تا 3000 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات از سوی دولت انجام شده است.

ایسنا -  نصرالله جهانگرد در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این صنعت در کشور ما نو و مدرن و پردامنه است و نزدیک به 25 هزار میلیارد تومان گردش کار اپراتورها است و چند صد هزار نفر مشغول به کار هستند.
جهانگرد تصریح کرد: بازار خوبی در کشور در حوزه فناوری اطلاعات داریم و در تمام برنامه های توسعه کشور بالاترین ضریب پیشرفت در این شاخه بوده است. اگر رشد همه حوزه ها و شاخه ها را که در نظر بگیریم یک رقمی است اما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات 19.5 درصد رشد داشته است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: سرمایه گذاری های خوبی را در این دو ساله داشته ایم که متاسفانه دوران فطرت را در این بخش در دو سال آخر دولت گذشته داشتیم. در دولت گذشته سرمایه گذاری در این بخش به چیزی در حدود 100 تا 110 میلیارد تومان رسید که اکنون با مصوبات مجلس صحبت از 2500 تا 3000 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش تنها از سوی دولت است.
جهانگرد بیان کرد: بیش از دو برابر تا سه برابر این رقم را اپراتورها و بخش خصوصی انجام می دهند که تنها در همین بخش در هشت ماهه اخیر بیش از 8000 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری که طی این دو ساله داشته ایم در چند سال آینده گسترده تر شود و خدمات ارتباطی نسل سوم و چهارم در سراسر کشور گسترده شود و برای هر خدمتی ظرفیت موبایل، تصویر و دیتا را داشته باشیم که حداکثر کار با کمک بخش خصوصی انجام خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :