آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86826
تاریخ انتشار : 17 آبان 1394 11:50
تعداد بازدید : 808

دسترسی هکرها به پورتال مجرمان آمریکایی

یک گروه هک، اوایل امسال میلادی با شکستن دیواره امنیتی ایمیل سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) توانست به حساب های کاربری شخصی جان برنر (John Brenner)، مدیر این سازمان دسترسی پیدا کند. این گروه هک سپس اعلام کرد که تعدادی از اطلاعات حساس و محرمانه برنر را روی فضای مجازی منتشر کرده است.

Engadget- برنر چند وقتی است که از حساب ایمیلش در AOL برای کارهای اداری استفاده نمی کند. حالا وب سایت وایرد گزارش داده که این گروه هکری به تازگی اطلاعات حساس تری در جامعه اطلاعاتی آمریکا دسترسی پیدا کند و هدف امنیتی تری را مورد تهاجم قرار دهد. 
هکرها در یک عملیات، موفق شدند پورتال مربوط به اجرای قوانینی وابسته به پلیس فدرال آمریکا (FBI) هک کنند که در آن اطلاعات مربوط به مجرمان آمریکایی، جریانات تروریستی و گروه های مسلح فعال ثبت و ذخیره می شود.این اطلاعات حتی سیستم چت آنلاینی که برای FBI و به منظور برقراری ارتباط با دیگر گروه های اجرای قانون در سرتاسر آمریکا راه اندازی شده را شامل می شود. 
هکرها بخشی از داده های سرقتی خود را در اینترنت منتشر کرده اند که شامل نام، ایمیل و شماره تلفن کارمند دولت، ارتش و پلیس می شود. اما به نظر می رسد که این پورتال اطلاعات بیشتری را دربرمی گیرد و به گفته خود هکرها، آنها ابزارهای اجرای قانون مختلفی را در دست دارند که شامل اسکرین شات هایی از سیستم بوکینگ خودکار است؛ به این معنا که هم اکنون هکرها به اطلاعات ارزشمندی چون سوابق بازداشتی که در این مرکز داده ذخیره شده اند دسترسی دارند. البته این اطلاعات جزییات کاملی از جمله اینکه دستگیر شده ها هنوز هم تحت نظر دادگاه هستند یا نه، شامل نمی شود. به طور معمول، به نظر می رسد که این اطلاعات حالا حالاها عمومی نشوند و به عنوان تحقیقات سری بزرگ نگه داشته شوند. 
این نخستین بار نیست که ایمیل و اطلاعات شخصی مقامات آمریکایی هک می شود. در مرداد ماه سال جاری نیز گزارش هایی در مورد هک شدن ایمیل مقامات ارشد آمریکایی توسط چین منتشر شد. 
طبق گزارش منتشره وب سایت شبکه تلویزیونی NBC آمریکا در مرداد ماه امسال، از سال ۲۰۱۰ تاکنون ایمیل تمامی مقامات بلند پایه امنیت ملی و تجاری آمریکا هدف هکرهای چینی بوده است. همچنین اسنادی که ادوارد اسنودن در سال ۲۰۱۰ منتشر کرده بود، نشان از تلاش برای هک کردن ایمیل رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، دریادار مایک مولن و رییس عملیات دریایی گری روگهد داشت.
گفتنی است که در اسفند سال گذشته نیز استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی در زمان تصدی پست وزارت امور خارجه و به کار گرفتن آن برای ارسال اطلاعات طبقه بندی شده، مناقشات زیادی را در آمریکا به دنبال داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :