آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86827
تاریخ انتشار : 17 آبان 1394 11:52
تعداد بازدید : 744

یک سوم انتخابات آتی الکترونیکی برگزاری می شود

رئیس ستاد انتخابات کشور : یک سوم رای گیری در انتخابات آتی مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صورت الکترونیکی انجام می شود.

باشگاه خبرنگاران - محمدحسین مقیمی در جمع خبرنگاران افزود: برگزاری انتخابات از شروع مقدمات کار تا مرحله اخذ رای و شمارش آرا با انجام اقدامات مختلف طی ۲۵ مرحله انجام می شود و تاکنون ۲۳ مرحله آن به صورت ماشینی است.
وی گفت: دو مرحله اخذ رای و شمارش آرا که مهم ترین قسمت برگزاری انتخابات است به صورت دستی انجام می شود اما برنامه ریزی شده با استفاده از تجارب دو انتخابات گذشته، امسال یک سوم کار رای گیری انتخابات به صورت ماشینی انجام شود.
معاون سیاسی وزیر کشور افزود: انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی در ۱۴ حوزه انتخابیه به صورت ماشینی برگزار شده بود.
ور ادامه داد: دولت اعتبار مورد نیاز برای برگزاری رای گیری الکترونیکی در یک سوم حوزه های انتخابیه سراسر کشور را تامین کرده است.
مقیمی گفت: تامین امکانات سخت افزاری، نرم افزاری، آموزشهای لازم به نیروهای انسانی و نیز آموزشهای عمومی از جمله ضرورت ها و برنامه ریزی ها برای این منظور است.
وی افزود: تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای رای گیری الکترونیکی تهیه و به تایید شورای نگهبان رسیده و نرم افزار مربوطه نیز با حضور کار شناسان وزارت کشور و شورای نگهبان در دست تهیه است که با تایید آن، بخشی از کار به انجام می رسد.رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در مرحله بعد، حوزه هایی که انتخابات در آن ها به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد با هماهنگی و تفاهم شورای نگهبان مشخص و تمامی شرایط ایمنی و امنیتی لازم فراهم می شود.
وی ابراز امیدواری کرد طبق برنامه زمانبندی این کار به انجام رسیده و آموزش افرادی که باید با این دستگاه ها کار کنند شروع و آموزشهای عمومی به مردم نیز برای استفاده از این روش ارائه شود.
مقیمی تاکید کرد: برگزاری انتخابات به روش دستی در این حوزه ها حذف نمی شود و در صورت نیاز از آن روش نیز استفاده خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با انجام تغییرات اخیر قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی، خلاء قانونی در زمینه انتخابات الکترونیکی بر طرف می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :