آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86830
تاریخ انتشار : 17 آبان 1394 12:1
تعداد بازدید : 695

سرعت اینترنت کشور یک ماه دیگر دو برابر می شود

ضریب پهنای باند اینترنت در داخل کشور تا پایان آذر ماه حدود دو برابر خواهد شد.

فناوران - محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یاسوج گفت: ضریب پهنای باند اینترنت در داخل کشور تا پایان آذر ماه حدود دو برابر خواهد شد.
وی گفت: در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید ضریب پهنای باند اینترنت در کشور 620 گیگابایت بر ثانیه بوده است که در این دولت توانستیم با نگاه ویژه به حوزه ارتباطات این ضریب را به 2 هزار و 400 گیگابایت بر ثانیه 
برسانیم.
واعظی افزود: تلاش می کنیم تا یک و ماه و نیم آینده ضریب پهنای باند اینترنت در کشور را به 4 هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش دهیم.
محمود واعظی همچنین در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: دولت معتقد است که باید دسترسی آزاد به اطلاعات در کشور وجود داشته باشد اما اعتقاد این است که باید همه چیز در چارچوب قواعد اخلاقی باشد و از فضای مجازی به خوبی استفاده 
شود.
وزیر ارتباطات بیان کرد: اگر شبکه های اجتماعی قواعد اخلاقی را رعایت کنند دولت برای فعالیت آن ها ایستادگی می کند.
وی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور گفت: سال آینده پیش بینی رونق اقتصادی داریم تا بتوانیم با استفاده از منابع داخلی و خارجی وضعیت خروج از رکود را داشته باشیم.
واعظی تصریح کرد: آرام آرام فضای رفت و آمدها تغییر کرده و دیگر مجبور نیستیم برای مثال در بخش فن آوری اطلاعات تنها با یک کشور چین ارتباط داشته باشیم و به همین خاطر هرگونه که آن ها خواستند عمل کنیم.
وی افزود: اما امروز شرکت های مهم مخابراتی دنیا در صف انتظار برای سرمایه گذاری هستند و این ما هستیم که قیمت ارزان تر و کیفیت بهتر را تعیین می کنیم.
این وزیر دولت دهم یکی از مشکلات کشور را مربوط به تحریم ها دانست و گفت: نشان دادیم که می توانیم حقوق ملت ایران را حفظ کرده و تحریم ها را هم برداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :