آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86831
تاریخ انتشار : 17 آبان 1394 12:3
تعداد بازدید : 718

وزارت ارتباطات در نیمه اول سال بودجه ای دریافت نکرد

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه 6 ماه نخست سال بودجه ای به وزارت ارتباطات اختصاص نیافته است، گفت: با توجه به اینکه حجم پهنای باند به 3 هزار گیگ در شبانه روز رسیده ارزش حجم خوری ندارد.


فناوران- محمود واعظی با بیان اینکه 6 ماهه ابتدایی سال 94 بودجه ای به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص نیافته است، گفت: در 6 ماه ابتدایی سال با توجه به کاهش قیمت نفت و محدودیت های بودجه ای سیاست دولت به این صورت بود که درآمد دولت با طرح اولویت هایی تقسیم شود.
خانه ملت گزارش داد، عضوکابینه دولت یازدهم با بیان سیاست های اولویتی دولت در 6 ماهه نخست سال افزود: اولویت اول هدفمندی یارانه ها پس از آن حقوق و مزایای کارمندان اولویت بعدی استان های سردسیر و اولویت چهارم بقیه استان ها که 6 ماه ابتدایی سال اینگونه سپری شد.
واعظی با بیان اینکه از 6 ماه دوم اعتبارات به طرح های ملی و وزارتخانه های مختلف اختصاص داده شد، ادامه داد: دولت این سیاست را به دلیل ایجاد کسب و کار در استان ها و اعتباردادن به آنها اتخاذ کرد.
وی با بیان اینکه زمانی کل پهنای باند اینترنت اپراتورها 50 گیگ بود، اظهارداشت: اکنون این حجم به 3 هزار گیگ در شبانه روز رسیده است و ارزش حجم خوری  پهنای باند را ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین اعلام کرد: امیدواریم به زودی به مرحله انعقاد قرارداد برای ساخت ماهواره ملی برسیم.
محمود واعظی با بیان اینکه ساخت ماهواره ملی با کمک یکی از شرکت های سازنده خارجی در دستور کار است، ادامه داد: در این زمینه با چند شرکت مشاوره ای برای تدوین مشخصات فنی مورد نیاز ساخت ماهواره ملی وارد مذاکره شدیم و امیدواریم زودتر به نهایی شدن جهت انعقاد قرارداد برسیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بعد از توافق هسته ای و برجام رویکردها تغییر کرده و به طور حتم در این زمینه توفیقاتی خواهیم 
داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :