آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86866
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 10:17
تعداد بازدید : 1031

حواشی بازداشت رییس اجمع در ایران ادامه دارد

ادعای کیهان درباره رابطه نزار زاکا با وزارت ارتباطات

حواشی خبر بازداشت نزار زاکا تبعه آمریکایی -لبنانی و رییس انجمن تشکل های ICT عرب (اجمع) همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد برخی در تلاشند پای برخی مدیران وزارت ارتباطات را به این پرونده باز کنند.

فناوران- نزار زاکا آخرین بار برای شرکت در همایش «نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار» و انتخاب بانوی نمونه کارآفرین به تهران در شهریور ماه به تهران آمد و شنیده شده در همان سفر هم بازداشت شده است.
خبرگزاری مهر در گزارشی روز گذشته اعلام کرد نزار زاکا در راستای برنامه آمریکایی ها برای نفوذ در لایه های مختلف وارد تهران شده بود به طوری که با نزدیکی به برخی جریانات سیاسی درصدد تشدید جریان دوقطبی درایران همانند آن چه در لبنان اتفاق افتاد، بود.
براساس این گزارش نزار زاکا که به عنوان یک مهره اطلاعاتی دستگاه امنیتی آمریکا به شمار می آید فعالیت های مختلفی را برای سرویس جاسوسی آمریکا انجام داده است. این شخص که به عنوان گنج پنهان در میان منابع اطلاعاتی ایالات متحده مشهور است در جریان انقلاب سدری لبنان نقش ویژه ای را ایفا کرده است. نزار زاکا از عواملی است که در سال ۲۰۰۵ و در جریان ترور رفیق حریری با همراهی مقامات آمریکایی بشار اسد را متهم به کشتن نامبرده کرده و در نتیجه موجبات این مساله را فراهم کرد که روابط حسنه بین سوریه و لبنان مخدوش و آتش فتنه و تفرقه شعله ور شود.
روزنامه کیهان نیز روز گذشته انگشت اتهام را به سوی یکی از مدیران وزارت ارتباطات نشانه گرفت و نوشت: «زاکا از طریق وی به تهران راه یافت و نمونه ایرانی تشکیلات «اجمع» لبنان به عنوان بزرگ ترین حامی منطقه ای حاکمیت آمریکا بر اینترنت تحت عنوان «اینترنت آزاد» را ذیل «ساختار راهبری اینترنت پارسی زبانان» –IGF- راه اندازی کرد. زاکا پیش از این در مجموعه کنفرانس های «آینده راهبری اینترنت» در تونس و غیره با ایران آشنا شده بود. 
در بخشی دیگر از گزارش کیهان آمده IGF مجری سیاست های جهانی به ثبت رسیده در اجلاس جهاني جامعه اطلاعاتي –WSIS- است. در این اجلاس که به «باشگاه بازنده های مدیریت جهانی اینترنت» مشهور است، مستعمره های مجازی آمریکا در حوزه سایبر، رسما خود را مقید به آرمان آمریکایی «اینترنت آزاد» معرفی می کنند.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :