آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86869
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 10:20
تعداد بازدید : 746

معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی:

کارت اعتباری 10 میلیون تومانی 4 روزه صادر می شود

معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی با اعلام زمان حداکثری چهار روزه برای صدور کارت‎های اعتباری 10 میلیونی خرید کالا گفت: مشکلی اصلی در زمان صدور این کارت ها به مدت اعلام درخواست از سوی سارمان ها به بانک ها مربوط می شود.

ایسنا- فرایند دریافت کارت های اعتباری 10 میلیون تومانی خرید کالای داخلی در قالب بسته تسریع رونق اقصادی طولانی به نظر می‎رسد و فرایند به گونه ای است که باید شرکت های خصوصی از طریق وزارت رفاه و در مورد سازمان ها و وزارتخانه ها نیز باید اول فرم درخواست در اختیارکارمندان قرار بگیرد و در صورت درخواست جمع آوری، لیست شده و به بانکها داده اعلام شود. در ادامه نیز بانک‎ها کارت را صادر کرده و مجدد به دستگاه‏ها بر می‎گردانند تا بین کارمندان خود توزیع کنند. ناصر حکیمی، معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی معتقد است که این پروسه در مرحله اجرا تا این حد زمانبر نیست و سعی شده تا در فرایند توزیع کارت تا حداکثر ممکن کوتاه شود.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه سازمان ها و دستگاه ها و حتی شرکت‎های خصوصی در حال حاضر هم با بانک های عامل مراوده پرداخت حقوق دارند و لیست رایانه ای بین آنها تبادل می شود ادامه داد: پس این فرایندها برای سازمان‎ها کاملا شناخته شده است و ما هم از همین لیست حقوق استفاده و چند مورد به آن اضافه کرده ایم که در مجموع فرایند آسانی است.
حکیمی در رابطه با زمان قرار گرفتن کارت‎های اعتباری در اختیار متقاضیان گفت: بانک مرکزی از هم اکنون آماده بوده و دستورالعمل آن را به سازمان‎ها ارایه کرده است که دستگاه‎ها نیز به تدریج اعلامیه‎های خود را به شعب بانک‎ها اعلام می‎کنند و زمان زیادی نمی‎برد.
وی با اعلام اینکه فرایند صدور و ارایه کارت اعتباری 10 میلیون تومانی از زمان اعلام دستگاه به بانک حداکثر چهار روز طول می‎کشد افزود: این زمانی زیادی نیست اما چالش اصلی به مدت ارایه درخواست متقاضی و جمع آوری آنها تا ارایه به بانک است که ممکن است طولانی باشد که در حال انجام اقداماتی برای کاهش آن هستیم.
معاون فن آوری اطلاعات بانک مرکزی، همچنین وزارت صنعت را مسئول اصلی نظارت بر نحوه اجرای سیاست خرید کالا با کارت های اعتباری 10 میلیونی اعلام کرد و گفت: لیست و سیاهه که وزارت صنعت اعلام کرده است روزانه رصد و به روزآوری می شود. این درحالی است که هیچ محدودتی برای کالاها ایجاد نشده است و نگرانی درمورد کم یا زیاد شدن آن وجود ندارد.
وی توضیح داد: محصولاتی که قرار است با کارت های اعتباری خریداری شود ظرفیت تولید آن ها کافی بوده و با توجه به اینکه سیاست ما تحریک تقاضا و گردش موجودی انبار تولیدکنندگان است ظرفیت های خالی به حدی است که با تضمین وزارت صنعت مشکل کمبود محصول نخواهیم داشت و به افزایش تورم منتهی نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :