آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86877
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 11:27
تعداد بازدید : 834

ویندوزفون امن ترین سیستم عامل موبایلی شناخته شد

اگرچه ویندوز فون سهم زیادی در بازار موبایل دنیا ندارد، اما به تازگی کارشناسان ادعا می کنند که این سیستم عامل امن ترین پلات فورم موبایلی دنیا است.

فناوران- گزارش ها حاکی است که ویندوز فون کاربرد زیادی در میان سازمان ها دارد و بیش از ۲۰ درصد سیستم های عامل مورد استفاده در سازمان های اروپایی را تشکیل می دهد. 
این سیستم عامل به دلیل اینکه راحت تر با محصولات مایکروسافت یک پارچه می شود کاربرد بیشتری در سازمان ها دارد و از این رو کارشناسان معتقدند ویندوز فون از آندرویید و iOS در مقابل هک شدن ایمن تر است.
ویندوز فون کاربرد بسیاری در کسب و کارها و سازمان ها دارد و از سوی دیگر ارزان قیمت بودن گوشی های مجهز به این سیستم عامل دلیل دیگری است که سازمان ها را متقاعد به خرید این دستگاه ها می کند.
با این حال امنیت بالای این سیستم عامل دلیل دیگری است که سازمان های دولتی اروپا اقدام به استفاده از این سیستم عامل می کنند. 
بر اساس گزارش کارشناسان امنیتی سیستم عامل ها، اگرچه به نظر می رسد که iOS از امنیت بیشتری نسبت به سایر سیستم عامل ها برخوردار است، اما هر یک از سیستم عامل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. با این حال به نظر می رسد ویندوز فون مقاوم ترین سیستم عامل در برابر نفوذ است. البته بلک بری نیز سابقه زیادی در زمینه تمرکز بر امنیت سیستم عامل خود دارد. 
کارشناسان آندرویید را نسبت به سایر سیستم عامل ها نفوذپذیرتر می دانند. در جایگاه بعدی آیفون های اپل قرار می گیرند و سپس دستگاه های قدیمی با سیستم عامل بلک بری قرار می گیرند و در مقابل هک و نفوذپذیری، ظاهرا ویندوز فون نسبت به سایر سیستم عامل ها امن تر است.
به گفته کارشناسان اگر قرار باشد از فاصله دور و از طریق ایمیل یا پیامک گوشی هک شود، آندرویید از سایرین در دسترس تر و نفوذپذیرتر است.
بر اساس گزارش کارشناسان امنیتی، گوشی های هوشمند قدیمی غالبا امنیت پایین تری نسبت به گوشی های جدید دارند چرا که نقاط ضعف آن ها شناسایی شده است. 
بنابراین آنها توصیه می کنند در صورتی که کاربران نیاز به گوشی های امن تر دارند سراغ گوشی های کلاسیک بروند، اما اگر قصد دارند از گوشی های هوشمند قدیمی تر استفاده کنند بهتر است گوشی هوشمند بلک بر مبتنی بر سیستم عامل BB10 یا ویندوز فون ۸ یا بالاتر را خریداری 
کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :