آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86879
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 11:32
تعداد بازدید : 649

سازمان اطلاعات بریتانیا هم تماس های مردم را شنود کرده است

بی بی سی دریافته که سازمان اطلاعات و امنیت داخلی بریتانیا از یک دهه پیش اطلاعات مربوط به تماس های تلفنی مردم این کشور را به طور پنهانی جمع آوری کرده است. این سازمان از این اطلاعات برای یافتن ارتباطات تروریستی احتمالی استفاده کرده است. برنامه سازمان MI5 از یک دهه پیش آغاز شده است.

BBC- چندی پیش ترزا می، وزیر کشور بریتانیا پیش نویس لایحه ای را ارایه کرد که طبق آن تغییراتی در قوانین مربوط به دسترسی ارتباطات آنلاین مردم این کشور توسط پلیس و نیروهای امنیتی صورت می گیرند. وزیر کشور بریتانیا گفته است لایحه جدید برای مقابله با جرم و جنایت ضروری است. طبق پیش نویس لایحه دولت، شرکت ها باید از این پس جزییات فعالیت های اینترنتی کاربران خود را به مدت 12 ماه نگهداری کنند. این فعالیت ها شامل وب سایت های بازدید شده و اپلیکیشن هایی است که این کاربران از آنها استفاده می کنند.
می گفته است برای زیرنظر قرار دادن محتویات کامل جزییات استفاده مردم از اینترنت توسط پلیس و سازمان های جاسوسی، چارچوب هایی در نظر گرفته شده است.
وزیر کشور بریتانیا در سخنان خود به قانون مخابرات سال ۱۹۸۴ اشاره کرد که دولت های بریتانیا از آن برای دادن اختیار به سازمان های امنیتی برای جمع آوری اطلاعات از شرکت های مخابراتی استفاده کرده اند. داده های جمع آوری شده شامل شماره هایی بوده که مشترکان با آن تماس گرفته و یا چند دقیقه با طرف مقابل صحبت کرده اند و عمدتا شامل محتوای مکالمات و مکاتبات کاری نبوده است. 
گوردون کوررا، خبرنگار BBC در مسایل امنیتی می گوید این برنامه دولت بریتانیا که از آن برای ردیابی تروریست ها و نجان جان مردم استفاده شده، به حدی سری و مخفی بود که افراد معدودی در سازمان اطلاعات و امنیت داخلی بریتانیا از آن آگاه بودند.
دیوید آندرسن، بازرس مستقل دولت در مورد قوانین تروریستی در این مورد گفت: قوانینی که از آن برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شد، به حدی مبهم بودند که همه کاری با آن می توانستند بکنند.
او افزود: کاری که می کردند غیر قانونی نبود، اما قانون به حدی وسیع و گسترده و اطلاعات در مورد آن به حدی ناچیز بود که هیچ کس در این مورد خبری نداشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :