آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86881
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 11:46
تعداد بازدید : 662

اعلام سرعت رای گیری الکترونیکی در انتخابات؛ هر 6 دقیقه یک رای

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران گفت: دستگاه الکترونیکی تعبیه شده برای انتخابات را تست کرده ایم و تنها در هر یک ساعت از ۱۰ نفر رای می گیرد.

تسنیم- تهرانی رییس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران در مراسم افتتاح ستاد انتخابات این استان، با بیان اینکه اگر در همان گام اول و از موقع ثبت نام کاندیداها، دوستان هیات اجرایی کار را بدون اشکال پیش ببرند، صلاحیت ها نیز به خوبی بررسی خواهد شد، به موضوع انتخابات مکانیزه (الکترونیکی) اشاره کرد و افزود: در دهه اول ماه محرم وزارت کشور یک دستگاه الکترونیکی رهگیری را در اختیار شورای نگهبان قرار داد و ما نیز بلافاصله آن را در ۵ حوزه آماری تست کردیم.
رییس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران خاطرنشان کرد: آخرین تست ما از این دستگاه در نمازجمعه بود و ما این نتیجه را از این دستگاه گرفتیم که در هر جایی که کار کرد به ازای هر یک ساعت ۱۰ نفر توانستند از این طریق رای بدهند. بدون توجه به این نکته که چه میزان تعداد در صف رای هستند چه ۱۰۰ نفر چه ۵۰۰ نفر.
تهرانی با بیان اینکه کشش این دستگاه به ازای هر ساعت تنها رای گیری از ۱۰ نفر بود، گفت: بعید می دانم که تغییر بیشتری نسبت به این سیستم داشته باشیم. به هر حال انتخابات حساسی پیش روی ماست و باید بدانیم که از این دستگاه در چه جاهایی می توانیم، استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه نهایت همکاری و هماهنگی بین شورای نگهبان و وزارت کشور از ۱۰ سال پیش برقرار بوده و در این دوره پیشرفت قابل ملاحظه ای در برگزاری انتخابات برقرار بوده، تصریح کرد: باید نسبت به برگزاری انتخابات وسواس به خرج دهیم. اگر تنها فقط یک صندوق نتواند کار خود را انجام دهد چه کسی جوابگوی از کار افتادن سهوی این دستگاه خواهد بود؟ هر گروه سیاسی می تواند این ادعا را داشته باشد که طرفداران ما در آن نقطه نتوانستند رای خود را بدهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :