آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86882
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 11:50
تعداد بازدید : 793

سخنگوی قوه قضاییه خبر گرداب را تکذیب کرد:

بازداشت 170 مدیر شبکه های اجتماعی در قزوین صحت ندارد

سخنگوی قوه قضاییه خبر بازداشت تعدادی از سرشبکه های سایت های ضداخلاقی را که روز گذشته سایتی وابسته به سپاه پاسداران منتشر کرده بود را تکذیب کرد.

فناوران- محسنی اژه ای روز گذشته گفت: از دادستانی قزوین جویا شدیم و اعلام کرد خبر بازداشت تعدادی از سرشبکه های سایت های ضداخلاقی (نرم افزارهای موبایلی غیراخلاقی) که گفته می شود در قزوین بازداشت شده اند صحت ندارد.
روز گذشته سایت گرداب به عنوان ارگان رسمی فرماندهی امنیت سایبری سپاه پاسداران اعلام کرد واحد سایبری سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین تعدادی از مدیران گروه های فعال در شبکه های اجتماعی موبایلی را دستگیر کرد.
بر اساس این گزارش، این افراد که در حوزه ضد امنیت اخلاقی فعالیت می کردند، در یک عملیات فنی- اطلاعاتی پیچیده شناسایی و دستگیر شدند.
مهم ترین اقدامات این افراد که منجر به دستگیری آنها شده است نیز  تسهیل شیوه دستیابی کاربران به محتویات مستهجن و مبتذل از طریق راه اندازی گروه در شبکه های ارتباطی موبایلی، انتشار متون مبتذل و مستهجن در قالب «داستان متنی و تصویری»، «طنز، مشاوره جنسی و . . .» ، « تصاویر مبتذل و مستهجن ایرانی و خارجی «، تشویق افراد به ارتکاب جرایم منافی عفت در راستای قبح زدایی و عادی سازی این جرایم (انتشار شماره تلفن افراد به منظور برقراری ارتباط نامشروع و . . .) و انتشار متون توهین آمیز به قومیت ها و مسوولان و چهره های شاخص ملی اعلام شد.
براساس گزارش سایت گرداب، در این عملیات، مدیران بیش از 170 گروه فعال در شبکه های اجتماعی موبایلی شناسایی و تعدادی از آنها جهت طی مراحل قضایی، به مراجع ذیربط تحویل داده شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :