آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86909
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394 13:39
تعداد بازدید : 807

برای تحریک صنعت خودرو

دولت ژاپن خودران ها را به خیابان فرا خواند

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن با تسهیل فرآیند قانونگذاری قصد دارد به خودروهای بدون راننده امکان دهد که از سال 2017 برای آزمایش در خیابان های عمومی این کشور برانند. هدف از این اقدام، تشویق شرکت ها به ارایه خدمات برای المپیک سال 2020 است که در توکیو برگزار خواهد شد.

رویترز- نخست وزیر ژاپن بعد از نشست با مدیران اجرایی شرکت های خودروسازی تویوتا و چندین شرکت دیگر این تصمیم را اتخاذ کرده و معتقد است که این تصمیم می تواند فرصت بسیاری خوبی برای بخش خودروسازی این کشور باشد تا راه را برای همکاری این شرکت ها با گوگل برای توسعه خودروهای بدون سرنشین باز کند. 
ترویج این فناوری می تواند موجب بروز نوآوری و افزایش سرمایه در ژاپن شود. این دو فاکتور، عواملی هستند که اقتصاددانان معتقدند برای کشوری مثل ژاپن بسیار ضروری است. زیرا این کشور سال هاست که همچنان با تبعات بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و می خواهد به هر قیمتی که شده، هر چه زودتر خود را از این وضعیت بیرون بکشد. 
آبه در این زمینه گفت: سرمایه گذاری نقشی کلیدی برای افزایش بهره وری در ژاپن ایفا می کند و با سرمایه گذاری های جدید می توانیم تحول جدیدی در صنایع مان ایجاد کنیم. 
این در حالی است که تویوتا، نیسان و هوندا شرکت های خودروسازی ژاپنی هستند که امیدوارند خودروی بدون راننده خود را تا سال 2020 به بازار عرضه کنند و از این طریق، به رانندگان امکان دهند که بدون رانندگی به مقصد برسند. این شرکت ها به المپیک توکیو به عنوان فرصتی برای ارایه پلات فورمی برای عرضه خودروهای خود نگاه می کنند. 
چشم انداز اهداف این کشور در صورتی تحقق خواهد یافت که دولت متعهد به تسهیل مقررات طاقت فرسای خود شود. در همین راستا نیز دولت این کشور در حال برنامه ریزی برای ارایه یارانه مربوط به توسعه خودروهای بدون راننده به صنعت است. 
آبه در راستای تسهیل قوانین به پهپادهای کوچک نیز اجازه داده تا سه سال آینده برای ارسال مرسولات در آسمان این کشور به پرواز درآیند. 
دولت آبه در تلاش است که با تمرکز روی روش های افزایش سرمایه گذاری داخلی در شرکت ها، اقتصاد این کشور را رونق بخشند. به گفته اقتصاددانان، افزایش کسب و کارها برای این کشور امری حیاتی است، زیرا نه تنها باعث افزایش بهره وری می شود، بلکه ایجاد اشتغال زایی و افزایش حقوق کارمندان خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :