آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86969
تاریخ انتشار : 19 آبان 1394 12:30
تعداد بازدید : 941

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ اعلام کرد:

آبان ماه آخرین فرصت ارایه ایده‎های نوآورانه به مرکز شتابدهی تریگ‎آپ

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ، طی یک نشست خبری به تشریح فعالیت‎های مرکز شتابدهی تریگ آپ پرداخت.

فناوران- مرکز شتابدهی تریگ آپ، تیرماه امسال به طور رسمی افتتاح شد، اما این مرکز در حقیقت از دی ماه سال 93 فعالیت خود را به طور آزمایشی آغاز کرد. مصطفی نقی پورفر، مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ در خصوص اهداف ایجاد راه‎اندازی تریگ آپ گفت: مرکز شتابدهی به منظور تکمیل زنجیره ارزش نوآوری ایجاد شد تا با ارایه آموزش و حمایت از تیم‎های مستعد و توانمند، به تشکیل استارت آپ‎های موفق در کشور کمک کند.
 پایان آبان آخرین فرصت ثبت‎نام در تریگ‎آپ
نقی پورفر با بیان اینکه حدود یک ماه از آغاز فرآیند ثبت‏نام ایده‎ها در مرکز شتابدهی تریگ‏آپ می‏گذرد، افزود: در حال حاضر 136 ایده به ثبت رسیده است، اما علاقه مندان تا پایان آبان ماه جاری برای ثبت ایده‎هایشان در مرکز شتابدهی تریگ‎آپ (Trigup.com) مهلت دارند. مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ در ادامه افزود: ایده‎هایی که در زنجیره ارزش فناپ قرار دارند و جزو شش استراتژی فناپ محسوب می‎شوند در اولویت خواهند بود؛ پرداخت و تجارت الکترونیکی، ارتباطات و سرویس‎های ارزش افزوده، خدمات مالی (بانک، بورس و بیمه)، سلامت هوشمند و خدمات عمومی، راهکارهای جامع یکپارچه فناوری اطلاعات و پروژه‎های بزرگ فناوری اطلاعات در قالب EPC از جمله این موضوعات هستند اما در کنار این شش خط مشی، می‏توان به حوزه‎های جدیدتری مثل داده‎های بزرگ (Big Data) و اینترنت اشیا نیز اشاره کرد.
 حمایت استارتاپ‎های شهرستا‎ها
نقی پورفر همچنین با اعلام سیاست فناپ برای توسعه چنین برنامه‎های حمایتی و ترویجی در شهرستان ها گفت: سیاستی که برای حمایت ایده‎های برتر در مرکز شتابدهی داریم را قطعا در شهرستان‎ها نیز دنبال خواهیم کرد.
او با بیان اینکه بسیاری از ایده‎ها نیازمند دریافت مشاوره از متخصصان هستند، افزود: ضریب موفقیت استارت آپها در دنیا حدود سه درصد است؛ به عبارت دیگر فقط سه درصد ایده‎ها منجر به تشکیل یک شرکت موفق می‎شوند و این مساله حکایت از ضرورت توجه به آموزش و مشاوره دارد.
 برگزاری مسابقه بازی‎سازی
نقی پورفر در مورد برگزاری رویداد Game Trigup طی هفته جاری گفت: در این رویداد که 20 تا 22 آبانماه در موسسه آموزش عالی خاتم برگزار می شود، فعالان بازی‎سازی حضور دارند. همچنین مدیران و کارشناسان سه شرکت بازی ساز از جمله آرناتک، آروند و فن افزار شریف به عنوان مربی و داور، این مسابقه سه روزه را همراهی می‎کنند.
به گفته وی، هدف از برگزاری این رویداد آشنایی و آموزش علاقه‎مندان به این حوزه با کسب و کارهای نوین بازی سازی است. تیم های برگزیده اول تا سوم نیز به ترتیب جوایز نقدی هشت، پنج و سه میلیون تومانی دریافت خواهند کرد.محمودرضا فرهادی، مدیر اجرایی مرکز شتابدهی تریگ آپ نیز که در این نشست حضور داشت با تاکید بر مقوله آموزش گفت: صرف داشتن ایده، نمی‎توان کسب و کاری ایجاد کرد، بلکه اتفاق مهم‎تر ارایه آموزش و خدمات پشتیبانی برای پخته‎تر کردن ایده است.او در خصوص فرصت باقیمانده برای ثبت ایده‎ها در مرکز شتابدهی تریگ آپ افزود: با اتمام مهلت ثبت نام، ایده‎ها وارد مرحله ارزیابی اولیه می‎شوند. پس از ارزیابی اولیه در اوایل آذرماه با حضور داوران فنی، بازار و کسب و کار از تیم ها مصاحبه گرفته می شود.فرهادی پیش بینی می‎کند که حدود 20 تا 30 ایده وارد مرحله دو هفته‎ای پیش شتابدهی شوند و درنهایت هشت تیم که ارایه دهنده برترین ایده‎ها هستند برگزیده خواهند شد.مدیر اجرایی مرکز شتابدهی تریگ آپ در پایان گفت: پس از جذب و انتخاب ایده‎های برتر، تیم‎ها در یک فرآیند چهار ماهه با دریافت خدماتی از جمله سرمایه 25 میلیون تومانی، فضای کار، مربیان خبره و همچنین دریافت خدمات سخت‎افزاری و نرم‎افزاری حمایت می‎شوند تا درنهایت موفق به تشکیل یک کسب و کار شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :