آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86974
تاریخ انتشار : 19 آبان 1394 12:36
تعداد بازدید : 800

بنزین گران تر برای رانندگانی که از کارت سوخت استفاده نمی کنند!

طرح ساماندهی و تعیین تکلیف کارت های سوخت خودرو در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است که براساس آن، مردم در صورت استفاده از کارت سوخت جایگاهداران، باید مبلغ بیشتری از ۱۰۰۰ تومان بپردازند.

مهر - با گذشت حدود پنج ماه از آغاز اجرای طرح آزادسازی قیمت بنزین و عرضه این فرآورده پرطرفدار نفتی با قیمت یکهزار تومان، عرضه کارتی بنزین منجر به دردسرهای جدیدی در پمپ بنزین ها شده است.
ماجرا از این قرار است که به دنبال ضرب الاجل دولت مبنی بر ابطال سهمیه های بنزین ۷۰۰ تومانی باقیمانده در کارت های سوخت و توقف تخصیص سهمیه های بنزین ماهانه، اکثر خودروسواران سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت های سوخت خود را مصرف کرده اند.
براساس آخرین گزارش رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، تا اواسط آبان ماه سال جاری ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت ها  به کمتر از ۴۸۰ میلیون لیتر رسیده است و پیش بینی می شود تا اول آذر بخش عمده ای از این سهمیه بنزین مورد استفاده قرار بگیرد.
در این بین با به پایان رسیدن سهمیه های ۷۰۰ تومانی اکثر کارت های هوشمند بنزین توسط مردم در منازل نگهداری می شوند و عملا بخش عمده ای از خودروسواران برای خرید بنزین به جای استفاده از کارت هوشمند بنزین شخصی از کارت سوخت جایگاهداران استفاده می کنند.
در همین حال، برخی از خودروسواران اعتقاد دارند که با توجه به آزادسازی قیمت بنزین دیگر نیازی به عرضه کارتی بنزین نیست و دولت باید هر چه سریع تر عرضه کارتی بنزین در جایگاه های سوخت را متوقف کند، زیرا این موضوع مشکلاتی همچون افزایش زمان سوخت گیری را به جایگاه ها تحمیل می کند.
سیدمحسن روحانی رییس سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اخیرا با بیان اینکه مردم دیگر انگیزه ای برای گرفتن کارت المثنی ندارند، تاکید کرده است: در طول چند ماه گذشته صدور کارت المثنی بنزین کاهشی ۴۰ درصدی داشته است.
این مقام مسوول همچنین با بیان اینکه اخیرا پیشنهادی ارایه شده مبنی بر انکه رانندگانی که کارت سوخت نداشته باشند باید مبلغ بیشتری برای خرید بنزین پرداخت کنند، گفت: اجرای این طرح پیشنهادی باعث بالا رفتن انگیزه در بین مردم می شود که البته هنوز جمع بندی کامل حاصل نشده و سایر روش ها هم در حال بررسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :