آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86976
تاریخ انتشار : 19 آبان 1394 12:46
تعداد بازدید : 829

در پی افزایش قیمت دلار و حواله

کالاهای بدون مشتری گران تر شدند

افزایش نرخ دلار آزاد در روزهای اخیر، آن هم در شرایطی که انتظار کاهش قیمت دلار می رفت گروه های گوناگون در ارتباط با بازار کالاهای گوناگون را شوکه کرد.

فناوران- در بازار کالاهای کامپیوتری و دیجیتال نیز با توجه به اینکه بیشتر خریداران به امید کاهش قیمت ها از خرید خودداری می کردند، این رشد قیمت موجب نگرانی خریداران و کاهش امید به بهبود اوضاع شد.
البته از نظر برخی کارشناسان این رسیدن نرخ دلار آزاد به رقم سه هزار و 530 تومان حبابی بیش نیست و هیچ دلیل منطقی برای بروز چنین اتفاقی وجود ندارد. 
آنها پیش بینی کردند که در آینده نزدیک نرخ دلار کاهش یافته و در پی این اتفاق معاملات در بازار از سر گرفته می شود. برخی نیز بر این باورند که رکود حاکم بر بازار کالاهای گوناگون موجب شده است که برخی دست به شیطنت زده و با نرخ دلار آزاد بازی کنند تا شرایط را ناآرام جلوه داده و پس از مدتی با کاهش جزیی نرخ دلار آزاد، بازار با افزایش میزان تقاضا مواجه شود.
البته همه ما تجربه چنین اقداماتی را از سوی برخی از دلالان بازار دلار داشته ایم و نتایج اجرای چنین بازی هایی را در بازار کالاهای گوناگون دیدیه ایم. بازی که نتیجه ای جز رونق بسیار کوتاه مدت بازار و افزایش میزان بی اعتمادی به بازار نداشته است.
در هر حال نتیجه تغییرات قیمت دلار آزاد و البته حواله های دلاری در بازار کامپیوتر ایران، رشد قیمت است و با وجودی که بازار کالاهای کامپیوتری ماههاست در رکود کامل به سر می برد فعالان بازار از تغییرات نرخ دلار آزاد تبعیت کرده و قیمت ها را تغییر داده اند.
بررسی های بازاری مشخص کرد که از آنجا که بازار فروش چندانی در ماههای گذشته نداشته است این تغییر قیمت چندان تاثیری بر بازار نگذاشته و بازار همچنان روزهای سیاه را 
می گذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :