آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86980
تاریخ انتشار : 19 آبان 1394 12:57
تعداد بازدید : 870

همه بریتانیایی ها تا 2020 به اینترنت پرسرعت دسترسی خواهند داشت

دولت بریتانیا طرحی ارایه داده است که با آن قرار است تا سال 2020 تمامی شهروندان بریتانیایی در هر نقطه از این کشور به یک اینترنت با حداقل سرعت 10 مگابایت بر ثانیه، دسترسی داشته باشند.

BBC- این روزها طرح های مختلفی از سوی شرکت های بزرگ و کوچک حوزه تکنولوژی و برخی خیریه های بزرگ، مطرح می شود که در آنها قرار است دسترسی بخش های عقب مانده جهان مانند آفریقا به اینترنت فراهم شود. این در حالی است که در کشورهای پیشرفته، هنوز شکاف های زیادی برای دسترسی به یک اینترنت پرسرعت و قابل اعتماد وجود دارد و این کشورها در داخل، مناطقی دارند که هیچ دسترسی به اینترنت در آنها وجود ندارد. 
دولت محافظه کار انگلستان اخیرا اعلام کرد که طرحی را تعریف و برای اجرا ارایه کرده است که در آن شرکت های خدمات ارتباطی موظف هستند تا سال 2020 دسترسی تمامی شهروندان بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند جنوبی) را به اینترنت پرسرعت فراهم کنند. دولت امیدوار است تا این زمان بتواند اینترنت را نیز مانند برق و آب لوله کشی، در زمره خدمات اساسی زندگی قرار دهد که تمامی شهروندان حق بهره مندی از حداقل آن را داشته باشند. در انگلستان اکنون بسیاری از مناطق اینترنتی پرسرعت و با کیفیت بالا دارند اما این مناطق شامل نواحی روستایی و دوردست نمی شود. دولت در طرح خود دسترسی به اینترنت را حق هر شهروندی در هر نقطه از کشور عنوان کرده و قصد دارد برای ایجاد زیرساخت ها و انجام طرح، سرمایه
 جذب کند. 
در حال حاضر براساس طرح های توسعه قبلی که در بریتانیا تعریف شده، 95 درصد از وسعت این کشور باید تا سال 2017 تحت پوشش اینترنت قرار گیرند، کاری که بخشی از توسعه شبکه آن انجام شده اما نگرانی هایی درباره کافی بودن امکانات برای اجرای طرح بزرگتر وجود دارد. حذب کارگر بریتانیا که اکنون خارج از دولت است، نگرانی خود از غلبه وسعت بر کیفیت ابراز کردها ست و مطرح کرده که هیچ سودی در اینترنتی که کیفیت نداشته باشد و قابل اتکا نباشد، وجود ندارد. از سوی دیگر دیویود کامرون، نخست وزیر انگلستان هم اعلام کرده که برخی از زیرساخت ها موجود است و بخشی که وجود ندارد هم قابل دسترسی و ایجاد خواهد بود. دولت انگلستان با هدف ایجاد موقعیت برابر برای روستا نشینان در امور تجارت و ارتباطات، این طرح را ارایه کرده و قرار است با آن شرایط برابری میان جامعه شهری و روستایی این کشور برقرار شود. در صورتی که بریتانیا موفق به انجام این پروژه شود، گامی مهم در پوشش همه جایی اینترنت در جهان برداشته شده و دست کم نشان می دهد که انگلیسی ها از پس تهیه امکانات برای خودشان بر می آیند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :